Суд над депутатом з Черкащини, підозрюваним у вимаганні хабара у хасидів, відкладається

Уманський місцевий суд повернув до Уманської прокуратури обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення міського депутата та його помічників у хабарництві. Суд вважає, що в обвинуваченні нема посилань на те, чи є обвинувачені службовими особами, чи мали можливість впливати на дії контролюючих органів тощо. Про це «Ні корупції!» довідався з Єдиного реєстру судових рішень.

«Фактично обвинувачення не містить даних, які б вказували чому саме за ч.3 ст.368 КК України проведена правова кваліфікація», - йдеться в ухвалі суду.

Відомо, що у вересні минулого року Служба безпеки України з уманською місцевою прокуратурою  затримала  на хабарі депутата міської ради та його помічника.  Обранець вимагав 300 доларів США  від місцевих підприємців за безперешкодну торгівлю в Умані під час  зустрічі іудейського нового року - Рош а-Шана.

Підозрюваним є Ярослав Кулінєєв. Про це стало відомо із даних судових справ, призначених до розгляду та оприлюднених на сайті Судової влади.

Суд розпочав слухання справи у січні. Обвинувачені – депутат та його помічник двічі до суду не з’являлися. 23 січня справу розглянули без них.

На думку суду, обвинувальний був складений з помилками. Тому його повернули прокурору, яким був затверджений, на доопрацювання. Тож до слухань повернуться лише після того, як усі недоліки у документі усунуть.

Згідно з декларацією Ярослава Кілінєєва, він є власником 25% квартири у 77 «квадратів» в Умані та проживає у ній з дружиною та батьками. Його батько в останній день 2016 року став власником автівки Skoda Octavia 2008 року випуску. Схожа автівка зафіксована на оперативному фото з місця затримання.

Також у декларації депутата вказано, що протягом 2016 року його прибутком були 17 гривень матеріальної допомоги.