Апеляція виправдала Вецкаганса за ненадання інформації «Ні корупції» – вийшов термін

Завершилась судова епопея з ненаданням інформації головою ДП «Адміністрація морських портів України» Райвісом Вецкагансом журналісту «Ні корупції». Апеляційний суд Києва скасував рішення Шевченківського суду столиці про визнання посадовця винним і закрив провадження, не побачивши в діях Вецкаганса складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє представник уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному суді Ірина Кушнір.

Нагадаємо, омбудсман відреагував на звернення журналіста про ненадання інформації головою АМПУ щодо функціональних обов’язків і зарплатні почесного президента Одеського морського торговельного порту Миколи Павлюка, посилаючись на закон про персональні дані і конфіденційність інформації.

На Вецкаганса був складений адміністративний протокол у зв’язку з порушенням закону «Про доступ до публічної інформації».

У вересні 2017 року суд визнав посадовця винним, але закрив провадження через закінчення строків накладання адміністративного стягнення.

Після цього Вецкаганс вирішив звернутися до апеляційного суду. В апеляційній скарзі посадовець визнає себе винним у ненаданні інформації, але вважає, що Шевченківський суд не повинен був по суті розглядати справу, бо пройшло більше 5 місяців. Апеляційна інстанція стала на біг голови АМПУ.

При цьому запитувану інформацію Райвіс Вецкаганс досі не надав "Ні корупції!"