Земля для депутата – не проблема. Якщо навіть землі немає

Українка - мальовниче містечко на березі Дніпра. Адміністративно до земель Української міської ради (УМР) належать також землі села Плюти. З вельми дорогою землею.

Фото з відкритих джерел

Там вартість однієї сотки землі становить близько $ 3 500.

Фото автора

Найбільше цінуються ділянки, які мають власний пляж. Звісно, таких там вже майже не лишилось. Що ж робити, коли землі з пляжем немає, але дуже хочеться? Вихід є. Можна самому намити собі ділянку з пляжем!

Тим більше, що досвід вже є. Ще у 2003 році мерія міста Українка передавала у власність земельні ділянки, яких, власне, не існувало – їх намивали потім. Колишній мер міста Українка тоді уник відповідальності, пославшись на те, що не знав, що там фактично вода, а землі немає. «У нас есть заключение земельного районного отдела, в котором говорится, что это "чагарнык". Там так написано. "Чагарнык", по-моему, это то, что Вы имеете в виду».  Принаймні, таку відповідь він надав на запитання журналісту Андрію Цаплієнкові, який проводив у 2005 розслідування щодо виділення землі компанії «Роставиця».

У 2017 ситуація повторюється. Щоправда, з дещо іншим сценарієм.

У лютому 2017 року на засіданні виконавчого комітету УМР розглянули заяву ФОП Волосевича Віктора Володимировича про розширення сфери послуг та торгівлі на території Української міської ради, а саме розміщення лінійної канатної дороги для «вейкбордінгу» в районі яхт-клубу «Південний» на дамбі. Треба зауважити, що пан Волосевич є депутатом міської ради від «Солідарності» Петра Порошенка.

Розглянувши заяву, вирішили:

  1. Розширити сферу послуг та торгівлі шляхом розміщення ФОП Волосевичем В. В. лінійної канатної дороги для «вейкбордінгу» в районі яхт-клубу «Південний» на період з 01 березня 2017 року по 31 грудня 2017 року.
  2. Встановлення лінійної канатної дороги для «вейкбордінгу» дозволити після надання до виконавчого комітету Української міської ради необхідних дозвільних документів для такого виду діяльності.

Також  виконком посилається  у рішенні на  те, що здійснення підприємницької діяльності повинно відбуватися з дотриманням вимог законодавства, зокрема, Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 р. № 244.

Вказаним порядком передбачено, що тимчасові споруди (ТС) розміщуються на підставі паспорта прив'язки ТС.

Наказом також регулюється порядок отримання паспорта прив’язки: підприємець, який замовляє цей документ, має звернутись до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

Виконавчий орган (відділ з питань містобудування та архітектури), у свою чергу, має визначити відповідність намірів  щодо   місця   розташування   ТС будівельним  нормам.

Фото автора

А вже влітку 2017 року місцеві мешканці, коли їхали по дамбі, могли бачити, що відбувається намив земельної ділянки. Тобто, розпочались підготовчі роботи - власне, сам намив. 

У листопаді 2017 року виконком міста Українка знову розглядає заяву Віктора Володимировича.

Розглянувши заяву вх. № 1958/0/2-17 від 28.11.2017 року з доданими документами ФОП Волосевича Віктора Володимировича про розширення сфери послуг та торгівлі на території Української міської ради, а саме розміщення комплексу тимчасових споруд та лінійної канатної дороги для вейкбордингу в районі яхт-клубу «Південний» на дамбі, беручи до уваги Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011р. … вирішив погодити наміри ФОП Волосевичу В. В розширити сферу послуг та торгівлі шляхом розміщення комплексу тимчасових споруд та лінійної канатної дороги для вейкбордингу в районі яхт-клубу «Південний»» на період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року.

І знову, як у лютому, наголошують, що встановлення лінійної канатної дороги для вейкбордингу дозволити після надання до виконавчого комітету Української міської ради необхідних дозвільних документів для такого виду діяльності.

Дивно, адже підготовчі роботи вже розпочато!

На наш інформаційний запит про надання паспорту прив’язки ФОП Волосевича Віктора Володимировича на розміщення комплексу тимчасових споруд та лінійної канатної дороги для вейкбордингу в районі яхт-клубу «Південний» на дамбі виконавчий комітет надав відповідь, що ФОП Волосевич не звертався до них із проханням по його отримання.

Також у виконкомі не знають нічого і про кадастровий номер ділянки, на якій ведуться підготовчі роботи до встановлення тимчасових споруд та лінійної канатної дороги для вейкбордингу. 

У відповіді про нього ані слова, хоча запитання таке у запиті на надання інформації було. І про адресу нічого не знають.

Виходить, що депутатам міськради можна отак, без наявних дозволів, проводити намив землі.

Після того, як до виконавчого комітету УМР були направлені відповідні інформаційні запити, до автора цього матеріалу зателефонувала людина, яка представилась депутатом міськради Волосевичем Віктором Володимировичем. У телефонній розмові він підтвердив, що намив відбувався і що здійснювався без наявних дозволів. Але, наголошував телефонний співрозмовник,  це «для міста, для дітей».  На запитання, чи буде ця намита земельна ділянка у комунальній власності, відповіді я не отримала.

Ось так, ставши депутатом провладної партії у 2016 році, вже у 2017-му можна отримати земельну ділянку на березі річки у мальовничій місцині поблизу столиці.  Правда, її самому намити треба, але то вже, як кажуть «нюанси».

Фото депутата Волосевича з його сторінки на фейсбук.

Ольга Нос, для "Ні корупції!"