СБУ ліквідувала хабарницьку схему митників харківського аеропорту

Служба безпеки України ліквідувала схему вимагання хабарів співробітниками митниці харківського аеропорту.

Про це сказано в повідомленні прес-служби СБУ, передають Українські Новини.

Оперативники спецслужби встановили, що посадові особи митного посту "Харків-Аеропорт" організували механізм вимагання грошей з пасажирів за приховання від відповідних служб іноземних держав фактів вивезення з України підакцизних товарів. Інформування партнерських митних служб інших країн передбачені відповідними протоколами до Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом для спільного виявлення й припинення правопорушень.

Під час досудового розслідування правоохоронці зафіксували п'ять фактів одержання митниками хабарів від авіапасажирів на загальну суму 20 тис. гривень.

Співробітники СБУ затримали одного з фігурантів справи в приміщенні Міжнародного аеропорту "Харків" під час одержання чергового хабара в розмірі 6 тис. гривень.

Кримінальне провадження здійснюється за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу. Вирішується питання про оголошення підозри затриманому й іншому фігурантам кримінального провадження в скоєнні злочину й обранні запобіжного заходу.

Як повідомляв "Ні корупції!", співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарі головного державного інспектора відділу митного оформлення митного поста «Запоріжжя-аеропорт».

Читайте також ОДНОГО З КЕРІВНИКІВ ЛЬВІВСЬКОГО АЕРОПОРТУ ЗЛОВИЛИ НА ХАБАРІ В 40 ТИСЯЧ

ВОЛИНСЬКИЙ МИТНИК, ЯКИЙ ВИМАГАВ ХАБАРІ ВІД ВЛАСНИКА АВТОМОБІЛЯ «НА БЛЯХАХ», ОТРИМАВ 5 РОКІВ УВ’ЯЗНЕННЯ