Райсуд на Черкащині не побачив підстав для відсторонення від посади поліцейського, підозрюваного у хабарництві

15 січня 2017 року Чорнобаївський райсуд Черкаської області виніс ухвалу, якою фактично залишив при посаді дільничного,  обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

З матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень «Ні корупції!» відомо, що дільничного офіцера сектору превенції Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП України в Черкаській області підозрюють в одержанні неправомірної вигоди "для себе".

Під час судового засідання прокурор подав клопотання слідчому судді про відсторонення обвинуваченого від посади.

«Оскільки на час вчинення кримінального правопорушення обвинувачений був працівником поліції та на даний час перебуває на службі в поліції, є реальні підстави вважати, що останній, використовуючи свої звязки в правоохоронних органах, може перешкоджати здійсненню судового розгляду кримінального провадження за його обвинуваченням шляхом незаконного впливу на свідків, які у тому числі є працівниками поліції, органів прокуратури», - йдеться у матеріалах справи.

Обвинувачений та його захисник були проти задоволення клопотання, стверджували, що обвинувачений не використовує своє службове становище для перешкоджання кримінальному провадженню і на свідків не впливає.

Вивчивши усі деталі, суд зробив висновок про відсутність підстав для відсторонення дільничного від посади дільничного офіцера сектору превенції, а тому у задоволенні клопотання прокурора відмовив.

Також напередодні, іншою ухвалою, той самий суд відмовив у клопотанні прокурора про взяття підозрюваного під домашній арешт.

 

Кримінальне провадження щодо дільничного було зареєстроване у лютому минулого року. Досудове розслідування триває досі.

Як ми повідомляли раніше, слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ухвалив накласти арешт на майно заступника начальника Жашківського відділення поліції Головного управління НП у Черкаській області. У серпні минулого року відносно правоохоронця було зареєстроване кримінальне провадження за тією ж, ч. 3 ст. 368 КК України, що і в справі дільничого.