Справу щодо обмеження “Ні корупції!” у доступі до інформації слухатимуть у Тернопільському міськрайонному суді

Адміністративну справу відносно працівниці прокуратури Тернопільської області, яка обмежила доступ журналіста «Ні корупції!» до інформації про освіту одного з прокурорів обласної прокуратури, скеровано до Тернопільського міськрайонного суду. Про це повідомила Яна Алєксахіна, спеціаліст відділу контролю Управління з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, електронний запит, надісланий до прокуратури у січні минулого року, стосувався  біографічних даних та освіти прокурора Олега Проця, якого перевели із Черкас до Тернополя. Останньою гучною справою працівника прокуратури у Черкасах була коштовна покупка - електромобіль Тесла за майже півмільйона гривень.

«Ні корупції!» цікавився, чим займається Олег Проць та звідки у нього гроші на електрокар. Надати біографічні дані Олега Проця, зокрема, стосовно освіти, у Тернополі відмовилися. Пояснили це вимогами українського законодавства. З приводу порушення права на інформацію «Ні корупції!» звернувся до омбудсмана. За результатами розгляду звернення було відкрите відповідне провадження.

У результаті, рівно через десять місяців після запиту та публікації «Ні корупції!»,  прокуратура Тернопільської області таки надала інформацію.

«Інформуємо Вас про направлення справи про адміністративне правопорушення, сформовану відносно начальника Відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Прокуратури Тернопільської області Мокрій Ірини Зіновіївни за частиною другою статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області», - повідомила працівниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.