У ГПУ показали офіційну статистику розслідування корупційних злочинів

Розміщені на офіційному сайті Генеральної прокуратури дані про результати розслідування корупційних злочинів істотно відрізняється від статистики, яку веде відомство, повідомляє DT.UA.

Дані, наведені на офіційному сайті ГПУ й відображені у відповіді на запит ГО "Автомайдан" відрізняються в рази.

За 11 місяців 2017 року ГПУ зареєструвала 1376 кримінальних проваджень. До судів було направлено матеріали по 856 справах щодо осіб, підозрюваних у корупції. 286 обвинуваченим були винесені вироки. Ці дані наведені у відповіді ГПУ на офіційний запит громадської організації "Автомайдан". Фотокопію документа опублікував на своїй сторінці адвокат Роман Маселко.

Він звернув увагу, що наведені в документі дані не збігаються з опублікованими на офіційному сайті ГПУ. Зокрема, там йдеться про 9425 проваджень, 3139 направлених до суду справ і 1534 засуджених за корупцію осіб.

Адвокат також порівняв статистичні дані про боротьбу з корупцією в 2017 році з 2013 роком, коли Генпрокуратуру очолював Віктор Пшонка.

Тоді ГПУ зареєструвала 1833 провадження, направила до суду 774 справи і домоглася обвинувальних вироків щодо 119 осіб.

9 грудня 2017 поліція повідомила про підозру у побитті курячими яйцями народного депутата Олега Барни активістам "Автомайдану" Сергію Хаджинову, Олегу Пушаку і Богдану Мельнику. Як повідомив один із керівників "Автомайдану" Олексій Гриценко, за його інформацією, підозра лежала в поліції більше місяця, але команда надійшла після того, як "Автомайдан" з'їздив на акцію протесту до будинку генпрокурора.

При цьому сам Луценко запевнив, що зв'язку між цими двома подіями немає.

Читайте також ЛУЦЕНКО НАЗВАВ ЧИСЛО ЗАТРИМАНИХ КОРУПЦІОНЕРІВ