«Прокладка» без торгів і відкритих цін отримала ще 40 мільйонів на Охматдит

ДП «Укрмедпроектбуд» 29 грудня уклало угоду з ТОВ «Ріола-Модуль лтд» про додаткові роботи з будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» на 39,66 млн грн.

Як інформують "Наші гроші", про це повідомляється в системі «Прозорро».

До травня 2018 р. виконають загальнобудівельні та оздоблювальні роботи, пусконалагодження трьох ліфтів, улаштують фасади, рентгенозахист, протипожежні системи, слабкострумові мережі. Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман ще у липні заявив, що загальнобудівельні роботи завершені, і для відкриття лікарні достатньо лише закупити меблі і обладнання.

Договір передбачає можливість повного авансування робіт замовником.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

За специфікацією обладнання, насоси WILO TOP-S 30/5 DM коштують 10 323 грн. із ПДВ.

В інтернет-магазинах їх продають по 7 666-8 253 грн., ймовірно без ПДВ і доставки, що з урахуванням цих витрат відповідатиме ціні для «Охматдиту».

Модулі порошкового пожежогасіння Бранд-15-СВ купили по 3 390 грн., а вибухозахищені Бранд-15-СВ-ВЗ – по 3 990 грн. із ПДВ.

«Ріола-Модуль лтд» є генпідрядником будівництва із серпня 2016 р., коли виграла відкриті торги вартістю 213,40 млн грн. Після того у грудні 2016 р. із фірмою уклали першу угоду на додаткові роботи вартістю 94,24 млн грн. Згодом у серпні 2017 р. уклали другу додаткову угоду щодо робіт і обладнання на 198,15 млн грн. і нарешті в грудні 2017 р. – нинішню третю додаткову угоду. Сума цих угод, укладених за неконкурентною переговорною процедурою, вже перевищує вартість первісного тендеру.

Для уникнення ризику несумісності виконання робіт у грудні 2016 р. була скликана Науково-технічна рада ДП «ДНДІ будівельних конструкцій» під головуванням професора Кривошеєва П.І. Тоді й розробили рекомендацію про проведення переговорної процедури із генпідрядником. Для наступних переговорних процедур НТР не скликалась, але ДНДІ надавав аналогічну рекомендацію.

В обґрунтуванні сказано, що в попередню угоду включили не весь обсяг робіт через відсутність достатнього фінансування. Однак у грудні 2017 р. передбачалось виділення додаткових асигнувань, тому Мінекономрозвитку дозволило «Укрмедпроектбуду» розпочати закупівлю, але укладати договір лише за наявності реального фінансування.

«Ріола-Модуль Лтд» зі статутним капіталом 375 грн. належить івано-франківцю Володимиру Духовичу, який раніше був партнером по ТОВ «НВО «Стальконструкція» Романа Абрамовського – колишнього заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Абрамовський у 2008-2012 рр. очолював правління будівельного ПАТ «Укрстальконструкція», яке контролювали брати Сергій і Олександр Тарути. Сергій Тарута у 2014 р. очолював Донецьку ОДА, а нині є позафракційним нардепом.

Після звільнення з компанії Тарути Абрамовський працював заступником директора «Ріола-модуль лтд».

Як повідомляв "Ні корупції!", раніше співробітники Служби безпеки України викрили розкрадання чиновниками та підприємцями більше дев’яти мільйонів гривень на київській дитячій лікарні «Охматдит».

Також, як повідомляв «Ні корупції!», із 500 млн грн., виділених з держбюджету-2015 на будівництво «Охматдиту», було використано лише 23 млн грн.

«У 2015 році виділено 500 млн грн, чергових, на будівництво «Охматдиту». Станом на грудень, тобто, кінець цього року, використано лише 23 млн і 500. Ми не знаємо, скільки ще потрібно років, скільки буде проходити різних перевірок, щоб дізнатися, коли ми побачимо закінчений «Охматдит». Це нам не відомо», – заявила заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Читайте також "Лікарня минулого"