Звіт Freedom House: Журналісти в Україні стикаються з політичним втручанням і переслідуваннями

Журналісти в Україні стикаються з політичним втручанням, насильством і переслідуваннями.

Про це йдеться у щорічній доповіді Freedom House про рівень свободи у країнах світу, передають Українські новини.

"Медійне середовище України покращилося після зміни уряду в 2014 році. Але на сьогоднішній день журналісти стикаються з політичним втручанням, насильством і переслідуваннями. Влада продовжила піддавати цензурі деякі російські джерела новин і забороняти окремим російським журналістам в'їзд в країну в 2017 році. В травні були застосовані санкції проти російських ЗМІ, заборонено популярні російські сайти соціальних мереж "Одноклассники" і "Вконтакте", російське державное інформаційне агентство "РИА Новости" та пошукову систему "Яндекс".

Україна в рейтингу залишається "частково вільної". В минулому році у нас було 61 місце, а в цьому 62 зі 100. Фото: freedomhouse.org

Також у звіті сказано, що корупція, як і раніше, являє собою серйозну проблему для України: "Політична воля до подолання корупції невелика, незважаючи на значний тиск з боку громадянського суспільства".

За оцінками Freedom House, Україна є "частково вільною" країною, а Крим отримав статус "невільною" території, окупованої РФ. Рівень свобод в Україні в цілому продовжує погіршуватися, зазначається у звіті.

Найсильніші світові демократії сьогодні сконцентровані на своїх внутрішніх проблемах, таких як економічна нерівність, тероризм і наплив мігрантів. Цим, за словами автора дослідження, користуються потужні авторитарні режими, такі як Росія і Китай, для посилення внутрішніх репресій і для експорту свого антидемократичного впливу за кордон, йдеться в аналізі.

Найбільш негативна тенденція, на думку авторів, - авторитарні сили почали "карати" своїх критиків за межами своїх кордонів. Так, в Україні жертвами нападу стала відома чеченська пара, - опоненти режиму Володимира Путіна, які підтримали Україну в конфлікті на Донбасі. Багато інших політиків також зазнали нападу, в чому український уряд звинувачує саме російські служби безпеки.

В країнах Європи все більше ультраправих антидемократичних сил займають місця в урядах, а на Близькому Сході і Північній Африці авторитарне правління і нестабільність тільки підсилюють один одного, йдеться в аналізі.

Серед країн, де рівень свобод є найнижчим - Сирія, Південний Судан, Північна Корея, Туркменістан, Сомалі, Лівія, Узбекистан.