На Черкащині мають намір укласти мільйонну угоду з найспритнішим учасником тендеру

10 січня Головне управління Національної поліції у Черкаській області оприлюднило на порталі "ProZorro" повідомлення про намір укласти договір вартістю у 960 тис. грн. з ТОВ «Фабрика смаку» на харчування в ізоляторах тимчасового тримання. Підписи під відповідними документами - лише питання часу, тож протягом 2018 року затриманих на Черкащині харчуватиме готовою до вживання їжею одеська «Фабрика смаку». Вже другий рік поспіль. Основним критерієм, яким керувалися замовники у виборі переможця, була …перевага у часі.

«Ні корупції!» вже розповідав про доволі незвичний тендер, у якому три заїжджі учасники з Одещини подали в один день однакові цінові пропозиції і протягом аукціону узагалі не торгувалися.

Оскільки TOB "ФАБРИКА СМАКУ" випередило з подачею документів своїх «конкурентів» усього на кілька годин, представник тендерного комітету ГУ НП області «запропонував розглянути дану тендерну пропозицію та прийняти рішення щодо визначення даного Учасника переможцем відкритих торгів та про намір укласти з ним договір».

До всього, Тендерний комітет вирішив визнати пропозицію згаданого товариства «найбільш економічно вигідною».

Як зазначають фахівці, якщо за результатом проведеного аукціону у декількох учасників однакова цінова пропозиція, то тендерний комітет розглядає першою ту, яка була подана раніше.

Але наскільки чистою була така перемога?

«Визнання змови і відповідно, антиконкурентних узгоджених дій - компетенція Територіальних відділень Антимонопольного комітету. Подібний збіг обставин дійсно є явною, але недостатньою ознакою. Разом з тим, варто зауважити, що в оголошені про закупівлю відсутні будь-які запитання до процедури з боку потенційних учасників, а також скарги на тендерну документацію. Отже, важко говорити про те, що саме зараз були порушені чиїсь інтереси», - каже у коментарі "Ні корупції!" Артур Чемирис, координатор "ProZorro" у Черкаській області.

Він також додає, що скоріш за все, даний ринок вже давно сформований і “фактично” монополізований.

«Попри прозорість і відкритість процедур, реальна конкуренція тут поки відсутня, чому зайве підтвердження дана процедура», - стверджує Артур Чемирис.

Як ми вже повідомляли, «Фабрика смаку» минулоріч з другої спроби виграла у такому ж тендері на Черкащині. До цього місцеві ІТТ та КЗД харчували локальні підприємства.