Черкаська прокуратура оскаржує вирок, яким виправдано чергового хабарника

Апеляційний суд Черкаської області розглядає справу екс-начальника обласного Управління землеустрою, оцінки та ринку земель Головного управління Держземагенства, якого звинувачують у вимаганні трьох тисяч доларів США за погодження документів землеустрою, ч.3 ст.368КК України. Улітку минулого року суд першої інстанції виправдав обвинуваченого за недоведеністю вини. Прокуратура області, не погодившись із вироком, подала на нього апеляційну скаргу.

Про це "Ні корупції!" стало відомо з матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як стало відомо «Ні корупції!» з матеріалів судової справи, колишній начальник Управління землеустрою, оцінки та ринку земель ГУ Держземагентства у Черкаській області з лютого по червень 2014 року, вимагав у фізичної особи-підприємця три тисячі доларів США за погодження документів землеустрою для ведення особистого селянського господарства в адмінмежах Калинівської сільської ради Городищенського району Черкаської області.

Вказану суму у подальшому отримала посередниця.

Вироком Соснівського райсуду Черкас від 19 липня минулого року обвинуваченого визнали невинним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 368 КК України  та виправдали у зв'язку з недоведеністю його вини. Запобіжний захід у виді застави залишили до набрання вироком законної сили без змін.

Цей вирок поки так і не набрав сили, оскільки прокуратура області подала на нього наприкінці минулого літа апеляційну скаргу. Її розгляд триває досі.

На останньому засіданні, 28 грудня 2017 року, з’ясувалося, що важливий свідок у справі (імовірно, згадана посередниця) не з’явилася до суду і перебуває в Трускавці на Львівщині. Тож «колегія суддів вважає можливим здійснити дистанційне судове провадження у режимі відеоконференції у зазначеному кримінальному провадженні з приміщення Трускавецького міського суду Львівської області за участю свідка», - йдеться у судовій ухвалі. Наступний судовий розгляд запланований на 12 лютого цього року.

Згідно з інформацією щодо стану розгляду судових справ, опублікованою на сайті Судової влади України, виправданим екс-чиновником є Олександр Денькович. Відомо також, що у липні 2014 року СБУ оголосила його у розшук. Схоже, уже знайшли.

Злочин,  у якому обвинувачують пана Деньковича, близький у часі до того, у скоєнні якого обвинувачували екс-начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Петра Гамана. Як ми вже повідомляли, СБУ затримала його в обласному центрі поблизу одного з ресторанів ще 20 травня 2014 року під час отримання 57 тисяч доларів США. З повідомлення "Ні корупції!" відомо, що у травні минулого року року апеляційний суд Черкаської області виправдав пана Гамана, не знайшовши у його діях складу злочину.