У Черкасах скасували 50-мільйонний тендер на будівництво сміттєвого полігону через неприйнятий бюджет

Торги на зведення полігону твердих побутових відходів в районі с. Руська Поляна під Черкасами оголосили ще восьмого листопада. Аукціон відбувся восьмого грудня. У ньому взяли участь чотири товариства. Найменшу вартість робіт, 35 млн. грн., запропонувало ТОВ "Черкаське спеціалізоване управління 525". Але, оскільки міський бюджет на 2018 рік не прийнято вчасно, на полігон нема необхідних бюджетних призначень. Тож, ці торги визнали такими, що не відбулися.

Торги на будівництво полігону під Черкасами оголосили вдруге. Перший аукціон відбувся у жовтні минулого року. Тоді пропозиції усіх п’ятьох його учасників відхилили через невідповідність їхньої документації тендерній.

Нові торги оголосили у листопаді. Згідно з тендерною документацією, старий та вже реконструйований за майже 5,5 млн. грн. полігон мали б розширити до 10 га. У грудні успішно провели аукціон. Проте вже третього січня тендер скасували через неприйнятий бюджет міста.

«Зобов'язання, узяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, установлених Кодексом та рішенням про місцевий бюджет, не вважаються бюджетними зобов'язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Узяття таких зобов'язань є порушенням бюджетного законодавства», - йдеться у рішенні про відміну.

До того ж, на сьогодні Черкаси є єдиним обласним центром України без бюджету на цей рік.