Начальницю викрадача золота в одеському НБУ визнали невинною

Перед Новим роком було оголошено вирок начальниці одного з департаментів одеського управління НБУ, де ще в 2014 році було викрадено золота на суму 5,5 мільйонів гривень.

Суддя Приморського районного суду, ім’я якого в реєстрі не зазначено, визнав посадовицю невинною.

Так, у жовтні 2014 року один з експертів-касирів одеського НБУ прийняв і оцінив золоті зливки на суму майже 5,5 мільйонів гривень від одного з громадян України. Як виявилось, при прийнятті зазначених зливків їх було пошкоджено таким чином, щоб змінити статус прийнятих цінностей, тим самим умисно обмежити вагу кожної із окремо облікованих цінностей, відповідно до квитанції про отримані матеріальні цінності, в рамках 300 грамів, з метою видачі готівки за кожною із квитанцій в рамках 150 тисяч гривень.

Більше того, пізніше золоті зливки були замінені свинцевими.

«Ні корупції» раніше вже повідомляв про цю оборудку, зазначаючи, що підозрюваний після викриття втік, а прокуратура регіону не надавала якісь відомості по цій справі.

При цьому начальницю викрадача золота судили за статтею службова недбалість, яка призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України). Зокрема, слідство навело факти, що експерт, якого підозрюють у цій оборудці, був найнятий на роботу, хоча не мав відповідної кваліфікації.

Більше того, начальниця не проконтролювала й не виявила пошкодження зливків при покупці їх Нацбанком.

В результаті судового розгляду звинувачена особа свою провину не визнала, зазначивши, що прийом на роботу здійснював безпосередньо начальник управління НБУ в Одеській області, вона не мала надавати дозвіл на проведення операцій, які перевищували 150 тисяч гривень, а просто підписала розпорядження на видачу замовленої експертом-касиром суми.

Ці пояснення й покази свідків задовольнили суддю, і він визнав працівницю НБУ невинною. При цьому гроші до НБУ ніхто так і не повернув. А підозрюваний у цій афері досі ховається від правоохоронців.