Чиновниця з Черкащини, яка не подала декларацію через релігійні переконання, отримала 1 рік “умовно”

Монастирищенський районний суд Черкаської області визнав головного спеціаліста персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, управління соціального захисту населення Монастирищенської РДА Черкаської області винною у неподанні декларації та позбавив волі на один рік. Вироком цього ж суду засуджену звільнили від відбування покарання та визначили випробувальний строк – один рік.

Як стало відомо «Ні корупції!» з матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень, засуджена, отримавши електронний цифровий підпис та маючи реальну можливість подати декларацію за 2016 рік, не подала її.

скрін з court.gov.ua

Натомість, чиновниця надіслала до Національного агентства з питань запобігання корупції у паперовому вигляді декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

скрін з reyestr.court.gov.ua

Вину у вчиненні злочину засуджена не визнала, пояснивши, що при подачі декларації в письмовому вигляді вона керувалася нормами законодавства та своїми релігійними переконаннями. Подання декларації в електронному виді суперечить її релігійним переконанням.

«Вважає, що в її діях відсутній склад злочину, не тільки передбачений ст.366-1 КК України, а і взагалі злочину», - йдеться у матеріалах справи.

Захисник обвинуваченої просив виправдати її, бо, на його переконання,  такими діями жінка не заподіяла шкоди суспільним інтересам, адже у паперовому вигляді декларацію вона подала.

Засуджена має місяць на оскарження вироку першої інстанції.

скрін з nazk.gov.ua

Що ж саме не хотіла декларувати через "релігійні переконання" головний спеціаліст персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, управління соціального захисту населення Монастирищенської РДА, не відомо, оскільки декларація чиновниці на відповідному ресурсі досі не з'явилася.