Корупція в рейтингу перешкод для бізнесу посідає місце вище, ніж війна — експерт

Корупція в рейтингу перешкод посіла місце вище, ніж війна на Сході країни. Вдаватися до неформальних платежів, щоб "залагодити" ситуацію, МСП часто штовхає складне та суперечливе регулювання, високі штрафи за незначні помилки.

Відтак, 44% опитаних упевнені, що треба мати неформальні стосунки з представниками органів влади, щоб успішно вести бізнес.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Оксана Кузяків, виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. За її словами, час і кошти, які МСП витрачають на дотримання регуляторних вимог, і є тим самим регуляторним тиском, який посідає в рейтингу восьме місце.

"Ми спробували оцінити це навантаження. Вийшло 27412 грн, і ця "вартість" зменшилася за рік, що минув від першої хвилі дослідження, — тоді було 29761 грн, — пише експерт. — Це виглядає начебто й не таким страшним навантаженням. Однак зовсім інша картина буде, якщо розглянути цей показник уже в перерахунку на одного працюючого. Тоді отримуємо показові цифри: 6853 грн для мікробізнесу, 1142 грн — для малого та 264 грн — для середнього. Це означає, що мікробізнес несе набагато більше навантаження порівняно з малим і середнім".