Громадські організації та журналісти вимагають припинити тиск на YouControl

Громадські організації та журналісти звернулися з відкритим листом до влади щодо припинення тиску на компанію YouControl.

Текст листа розміщено на сайті «Реанімаційного пакету реформ».

Представники ГО закликають керівництво Служби безпеки України «зупинити свавілля стосовно застосування різних методів тиску на представників бізнесу, суддів, що розглядають справу YouControl — відкрито та незаангажовано розглядати відповідні докази вини у діях керівництва компанії». 

«Руками Служби безпеки України в березні 2017 року було організовано серію обшуків у офісі компанії YouControl. Нагадаємо, ця структура надає безкоштовний доступ до консолідованих державних реєстрів на безоплатній основі, за допомогою чого було проведено сотні журналістських розслідувань», — ідеться у листі. 

Зазначається, що близько 9 місяців триває кримінальне провадження за фактом нібито несанкціонованого втручання компанії YouControl в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж, що знаходяться на балансі державних підприємств та відповідних органів публічної влади (Міністерства юстиції України, Державної фіскальної служби, Державної судової адміністрації тощо).

«Проаналізувавши клопотання про арешт майна, а також наведені співробітниками СБУ докази, приходимо до попереднього висновку, що це провадження, як мінімум, не містить вагомих доказів вини керівника YouControl Сергія Мільмана та його підлеглих», — зазначають підписанти.

Більше того, наразі існує 7 судових рішень стосовно повернення арештованих коштів, проте досі дані рішення залишаються невиконаними. 27 грудня слідчий СБУ Денис Мазурков, викликавши Сергія Мільмана з метою повернути гроші, замість цього вручив останньому повідомлення про підозру.

Через день – 29 грудня – відбулося відразу 2 судових засідання. Під час першого з них суддя Олег Малинников переніс слухання справи щодо призначення запобіжного заходу у вигляді застави розміром 6,5 мільйони гривень директору компанії YouControl Сергію Мільману на 02 січня 2018 року об 11.00. Під час другого засідання в закритому режимі суддя Володимир Бугіль повторно арештував кошти, вилучені співробітниками СБУ, хоча до того 1 листопада цей же служитель Феміди скасовував арешт.

Загалом, директору YouControl інкримінують несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж та мереж електрозв’язку, що призвело до спотворення процесу оброки інформації та до порушення встановленого порядку її маршрутизації, що заподіяло значну шкоду, тобто злочину, передбаченого частиною 2 статті 361 Кримінального кодексу України.

«Усі вищезазначені факти вказують на небажання представників правоохоронних та судових органів надати об’єктивну оцінку діям директора компанії YouControl Сергія Мільмана. Порушення елементарної логіки в поведінці представників влади доводить, що справа Мільмана є черговою спробою притиснути громадянське суспільство у намаганні зробити діяльність “слуг народу” прозорішою», — додають у листі.

Наразі лист підписали: ГО «Антикорупційний штаб», ВГО «Автомайдан», ГО StateWatch, ГО «Центр політико-правових реформ», ГО «Центр.UA», ГО ACREC, ГО «Громадський контроль», ГО «Всеукраїнська ліга правників проти корупції», ГО «В єднанні сила», ГО «Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”», ГО «Громада Вінниччини», ГО «Слідство.Інфо», ГО «Харківський антикорупційний центр», Bihus.info.

Підписати лист можна, заповнивши цю форму.

2 січня суд обрав запобіжний захід директору YouControl Мільману. Раніше директору YouControl Сергію Мільману висунули звинувачення у несанкціонованого втучання в роботу комп'ютерів. YouControl вважає це тиском з боку Служби безпеки України. 

YouControl є проектом бізнес-аналітики, який дозволяє отримати актуальну інформацію про компанію або ФОП з понад 30 державних реєстрів.

Один із напрямків діяльності — боротьба з корупцією: компанія надає вільний доступ до сервісу журналістам та громадським активістам для проведення розслідувань, моніторингів та інших заходів.

Читайте також СУД ОБРАВ ЗАСТАВУ ЯК ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД ЗАСНОВНИКОВІ СЕРВІСУ YOUCONTROL

СПРАВА YOUCONTROL: ДЕРЖАВА ЗАХИЩАЄТЬСЯ ВІД ДОСТУПУ ДО ВІДКРИТОЇ ІНФОРМАЦІЇ