У Черкасах райсуд виправдав обвинуваченого у хабарництві чиновника

26 грудня Соснівський райсуд Черкас виправдав колишнього першого заступника начальника Головного управління Держземагенства у Черкаській області, якого обвинуватили у хабарництві. Про це «Ні корупції!» стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. Справа тягнулася ще з 2012 року. Судові розгляди тривали з лютого 2013-го. Обвинувачення має місяць на оскарження вироку.

З початку листопада 2012 року перший заступник начальника ГУ Держземагенства у Черкаській області Роман Кучеренко вимагав та отримав від директора ДП «Черкаський науково-дослідний інститут землеустрою» хабар у 21500 гривень за погодження землевпорядної документації з нормативної грошової оцінки землі СТОВ «Лан», ТОВ СП «НІБУЛОН», ФОП, ФГ «Нива» та ПП «НК Лідер».

А з 11 листопада 2012 року чиновник вимагав від засновника ТОВ «Геоприват» хабар - 20% від встановленої договорами ціни (що становить 164123 гривні), за неперешкоджання виконання робіт по укладених між товариством і Службою автомобільних доріг у Черкаській області, пов'язаних із інвентаризацією земель під автошляхами на території області та виготовленням відповідної технічної документації, а саме у розмірі.

Дії пана Кучеренка обвинувачення, прокуратура області, кваліфікувало за ст.368 ч.3, 15 ч.2, 368 ч.3 КК України.

У суді обвинувачений вину не визнав, пояснивши, що про укладені договори між службою автодоріг у Черкаські області та ТОВ «Геоприват» йому не було відомо.

Щодо звинувачення у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за погодження землевпорядної документації з нормативної грошової оцінки землі із сільгосптовариствами та фермерами пояснив, що «по вказаній документації проведена державна землевпорядна експертиза, у висновках експертів були вказані зауваження до документації та повернуто на доопрацювання». Експертизу проводять експерти, до яких він не відносився.

«Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті повного, об'єктивного і всебічного їх дослідження в судовому засіданні, суд вважає, що вина обвинуваченого …у скоєнні кримінального правопорушення ...не знайшла свого підтвердження», - йдеться у судовому документі.

Тож, чиновника, справу якого суд першої інстанції слухав майже п’ять років, визнали невинуватим, виправдали та поновили в правах.

Варто додати, що вирок винесла суддя Алла Чечот, яка стала відомою своїм рішенням у справі Петра Гамана. Нагадаємо, екс-начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Петра Гамана затримали 2014 року за підозрою в отриманні 57 тисяч доларів США. Попри обвинувачення у хабарництві, суд визнав його винним у шахрайстві. Пізніше, в апеляційній інстанції, справу узагалі закрили за недостатністю доказів.