Депутат Чернівецької міської ради за рік купив 63 квартири

Депутат Чернівецької міської ради Ромео Скрипа за один день придбав у Чернівцях 31 квартиру, а потім ще 32.

Про це повідомляє "Чесно".

Відзначається, що спочатку він за один день купив 39 об'єктів нерухомості, серед яких 31 квартира, 6 місць під автомобіль і 2 нежитлових приміщення. Вартість квартир склала 10,3 мільйона гривень.

Пізніше депутат міськради за два дні придбав ще 48 об'єктів нерухомості, серед яких 32 квартири. Це обійшлося йому в 13,4 мільйона гривень.

Рух ЧЕСНО запитав у Скрипи, навіщо йому стільки нерухомості в Чернівцях.

"Придбав. Потім я її реалізую. Після здачі будинку", - пояснив Скрипа.

Квартири обійшлись Скрипі в понад 10,3 млн грн. Очевидно, що депутату їх продали за оптовою ціною - один квадратний метр житла йому обійшовся в 5 250 грн, в той час, як Мінрегіонбуд затвердив мінімальну ціну квадратного метра житлової площі в Чернівцях на позначці у 7 867 грн.

"Там по разному ціна була. І шо? Це довго пояснювати зараз по тєлєфону. Я вам це все не маю пояснювати. Я готовий пояснити це при зустрічі, але незнаю, коли. Зараз куча всєво. Давайте через пару днєй", - прокоментував Скрипа.

Проте, після цього коментаря телефоном та згоди поспілкуватись при зустрічі Ромео Скрипа на зв’язок так і не вийшов. Депутат протягом трьох тижнів не брав слухавку від журналістів ЧЕСНО та не реагував на їхні повідомлення у соцмережі.

За три місяці до грандіозної покупки Ромео Скрипа придбав ще одну квартиру, теж в Чернівцях і теж зі знижкою - квадратний метр квартири коштував депутату 5 850 грн.

Цікаво, що будівельна компанія Скрипи ТОВ “Ромтіс Буд” продає квартири в Чернівцях вартістю у 900 доларів США за квадратний метр.

Окрім того, Скрипа в 2016 році придбав ще два житлових будинки - у січні площею 87,9 квадратних метри, а у квітні 350,1 квадрати. В ті ж дати депутат придбав і земельні ділянки - очевидно під будинки.

Загалом на нерухоме майно депутат витратив у 2016 році майже 12,1 млн грн. В той час як дохід за рік склав трошки більше ніж 643 тис грн, враховуючи 381 тис грн доходу від відчуження нерухомості. 9 млн грн Скрипі позичили двоє осіб, які, скоріш за все, є його батьками.

Ромео Скрипа вказав в декларації, що є кінцевим бенефіціаром ТОВ “Ромтіс Буд” та обслуговуючого кооперативу “ЖБК Букстрой”. За даними YouControl,  він є співзасновником ТОВ “Буд.Ін.Ком.”, проте цю інформацію в декларації не відобразив.

Вкладені інвестиції дали досить вигідні прибутки депутату. За 2017 рік Скрипа подав 26 форм змін до декларацій. За рік продав 35 об’єктів нерухомості, отримавши 13,2 млн грн доходу.

Однак депутатські гроші марно не простоювали -  в липні він придбав 48 об’єктів нерухомості, з нах 32 квартири - усе за два дні. Витратив на покупуку майже 13,4 млн грн.

Юрист Юрій Брикайло пояснив Руху ЧЕСНО, що такі маніпуляції з нерухомістю можуть бути пов’язані з мінімізацією оподаткування.