Суд арештував Ореста Фурдичка, який підозрюється у вимаганні півмільйона доларів

30 грудня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали директора науково-дослідної установи, який підозрюється у вимаганні 500 тисяч доларів хабара, повідомила 2 січня прес-служба НАБУ.

У відомстві заявляють, що директора затримали після отримання частини хабара у розмірі 300 тисяч доларів. Згідно з повідомленням, посадовець у змові з іншою особою вимагали гроші для нібито передачі керівництву Національної академії аграрних наук України.

«Сума передбачалася за безперешкодне виконання договору про спільну діяльність між вказаною науково-дослідною установою та суб’єктом господарювання», – пише прес-служба НАБУ.

У відомстві зазначили, що 31 грудня затриманим повідомили про підозру в «прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення», а 1 січня їх арештували на два місяці. Директор науково-дослідної установи може вийти з-під варти після внесення 3 мільйонів гривень застави, другому підозрюваному призначили заставу в 1 мільйон гривень.

Раніше  ZAXID.NEТ повідомив, що детективи НАБУ затримали за підозрою у вимаганні хабара директора Інституту агроекології і природокористування Національної аграрної академії наук України Ореста Фурдичка. 

Детективи затримали Фурдичка 30 грудня у Києві в його службовому кабінеті в Інституті агроекології і природокористування НААН. Вони також провели обшуки у його робочому кабінеті та вдома.

65-річний Орест Фурдичко з початку 90-х очолював лісову галузь Львівщини і саме з його ім’ям преса пов’язувала масштабні зловживання у цій галузі.

У 1990-1997 рр. був депутатом Львівської облради, у 1997-1998 рр. – був головою Львівської облради. У 1998-2002 роках був народним депутатом України, пізніше працював на керівних посадах у Держкомітеті лісового господарства України та у міністерстві охорони навколишнього середовища. У травні 2017 року президент нагородив його орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Як повідомляє "Обозрєватєль", затриманий директор інституту все життя пропрацював на державній службі і при цьому нажив собі декілька особняків, п'ять квартир в Києві та розкішний автопарк.

Так, у власності сім'ї Фурдичко є п'ять квартир в Києві площею від 40 до 250 квадратних метрів, вісім земельних ділянок (сім з них розташовані під Києвом, а ще одна в Одеській області) і три заміські будинки (площа найбільшого - 250 квадратних метрів).

Також у сім'ї Фурдичко є цілий автопарк: Nissan Pathfinder 2.5 (200а7 рік випуску), Nissan Teana (2008 рік), BMW X5 (2011), Nissan X-Trail (2013). Вартість цих автомобілів на момент придбання в декларації не вказана.