Монополія у законі? Хто цьогоріч харчуватиме затриманих на Черкащині

Другого січня у Черкасах провели мільйонний аукціон на харчування затриманих в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ)  та кімнатах для затриманих і доставлених (КЗД) області.

На тендер подалися три заїжджі учасники з Одещини. Їхня поведінка в аукціоні була доволі дивною – жоден не поступився конкурентові. Тож, очікувана вартість стала і мінімальною, і максимальною одночасно. Поки що рішення замовника очікує ТОВ «Фабрика смаку».

За майже мільйон гривень протягом 2018 року переможець тендеру має забезпечити ізолятори тимчасового тримання та кімнати доставки затриманих Черкаської області сніданками обідами та вечерями, відповідно по - 8000 шт. кожен.

Згідно з тендерною документацією, це має бути «готова до вживання їжа, яка виготовлена методом стерилізації, запакована в м’яке харчове пакування з тривалим строком зберігання, яка не потребує додаткової термічної обробки, окрім розігріву, та не потребує особливих умов зберігання».

За яким критерієм обрали "мінімум" у цьому аукціоні - поки не зовсім зрозуміло, адже учасники не торгувалися зовсім, і остаточна вартість послуг, запропонована трьома учасниками, ні на копійку не відрізняється від очікуваної.

Відповідно до даних аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Фабрика смаку» зареєстроване 2015 року в Одесі. З 10.03.2016 року його керівником є Ігор Левінзон. До цього товариством керувала Лариса Вольна. Протягом минулого року підприємство заробило на постачанні продуктових наборів регіональним підрозділам Нацполіції та іншим держустановам понад 88 мільйонів гривень.

скрін з youcontrol.com.ua

У 2016 році ця сума була у чотири рази меншою. До участі у черкаському тендері ТОВ «Фабрика смаку» вигравало в Одесі багатомільйонні тендери. Як повідомляли "Наші гроші", Левінзон раніше був власником ТОВ «Біт-Юг». Місцеві журналісти пов’язували це товариство з екс-нардепом, регіоналом Олександром Пресманом, називаючи його монополістом на ринку харчування для шкіл та лікарень. Пресман свій зв'язок із фірмою не визнавав.

За даними аналітичної системи YouControl, інший учасник цього продуктового тендеру, - ТОВ «Одеська продуктова компанія» зареєстрована 2,5 роки тому в Одесі. Її засновником нині є Максим Севастьянов.

Згідно з інформацією z.texty.org.ua, за час свого існування товариство уклало 26 угод на послуги харчування з держпідприємствами на майже 4 млн. грн.

скрін з z.texty.org.ua

ФОП Хайченко Сергій Федорович, відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засноване на Одещині у 2012 році. І хоча основним видом діяльності ФОП є торгівля продуктами харчування, протягом вересня-листопада минулого року воно заробило на обладнанні та побутових приладах для кухонь держпідприємств майже півмільйона гривень.

скрін з z.texty.org.ua

Нагадаємо, «Фабрика смаку» минулоріч з другої спроби виграла у такому ж тендері на Черкащині. До цього місцеві ІТТ та КЗД харчували локальні підприємства.

Читайте також:

Миллионы на госзакупках: фирмы, связанные с нардепом Пресманом, регулярно получают деньги из бюджета 

Тюремники скупились у фаворитів дорогими консервами на 81 мільйон