Вихованці освітніх закладів Монастирищини не отримають під ялинку цукерок від «Рошен», «Світоч» та «АВК»

Шостого грудня цього року відділ освіти Монастирищенської районної державної адміністрації на Черкащині провів аукціон на новорічні подарунки для дітей. Очікували витратити  181 665,00 грн. На торги подалися три учасники. Переможцем став підприємець з найдорожчою ціновою пропозицією. Його «дешевших» конкурентів відхили через невідповідність їхніх пропозицій технічним умовам закупівлі.

За майже  182 тисячі гривень замовник мав купити 1835 новорічних цукеркових пакунків для вихованців закладів освіти Монастирищенського району, Черкаської області.

У технічних вимогах відділ освіти передбачив, що товар повинен мати сертифікати якості, відповідності,  не має містити консервантів та ГМО, має бути виготовлений згідно з ДСТУ.

Йшлося також про окрему обгортку для кожної цукерки та яскраве картонне пакування з інформацією щодо найменування продукту, назви та адреси виробника, маси нетто, складу, дати виготовлення, терміну придатності й умов зберігання, даних про харчову та енергетичну цінність.

На солодкі торги подалися два ФОПи з Черкаської області - Яковенко Андрій Іванович з Умані та Лобода Свiтлана Iванiвна з Монастирища, а також товариство з обмеженою відповідальністю «Майстерня солодких подарунків» з Дніпра.

Під час двох раундів аукціону товариство, ніби граючись, поступалося підприємцю Яковенку сотнею гривень. В останньому раунді розрив між цими конкурентами склав …усього гривню уже на користь ТОВ.

«Майстерня солодких подарунків» запропонувала найнижчу ціну - 114 999,00 грн, Яковенко – на гривню більше, а ФОП Лобода - 164 966,00 грн.

Замовник визнав переможцем учасника з найдорожчими цукерками.

Пропозицію товариства "Майстерня солодких подарунків» з цукерками від "Рошен", "Світоч", "АВК", "ХБФ" та "Лукас" відхилили через її невідповідність технічним вимогам. Відповідно до них, як зазначив замовник, кожен новорічний подарунок повинен бути вагою не менше 500 г, «з них 100% шоколадних виробів відомих вітчизняних виробників, які зарекомендували себе як найкращі на ринку відомих  українських кондитерських виробів». До того ж, на вимогу райвідділу освіти, цукерки  повинні бути виготовлені з  високоякісної натуральної сировини й не містити консервантів, барвників, стабілізаторів та ГМО. Очевидно, на думку замовника, цих вимог учасник також не дотримався.

Також ТОВ не зазначив назву фірмового пакування подарунка, яке має бути, згідно з умовами процедури, того ж виробника, що й цукерки у ній.

А пропозицію ФОП Яковенко відхилили через те, що він не подав оформлену належно цінову пропозицію та забув про упакування.

Тож переможицею у цих торгах стала підприємиця Світлана Іванівна Лобода. Вона запропонувала новорічні  подарунки солодощів вагою 550 грамів «Веселих свят», виробника ПП «Аметист плюс» з м. Дубно Рівненської області. У пакунку, згідно з документацією, - шоколадні цукерки із сухофруктами та горіхами. Ціна за один подарунок склала 89 грн. 90 коп.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ФОП Яковенко та ФОП Лобода займаються підприємницькою діяльністю з 2006 та 2010 року відповідно.

Згідно з  інформацією аналітичної системи YouControl, ТОВ «Майстерня солодких подарунків», зареєстроване у Дніпрі. Статутний капітал товариства – 10 тисяч гривень. Засновником ТОВ є Підгорний Вячеслав Олександрович.

Він також бере участь у публічних закупівлях як ФОП. У грудні 2015 року підприємець переміг у тендері на Донеччині. Цукерки, які він запропонував тамтешнім дітям, були тих же виробників, що й запропоновані цьогоріч на Черкащині.

Засноване у жовтні 2016 року ТОВ «Майстерня солодких подарунків», усього за два місяці встигло «підлататися»  більш, ніж на мільйон гривень на закупівлях новорічних солодощів для держустанов.

скрін з youcontrol.com.ua

Цього року товариство поки що заробило 1,3 млн грн. на Київщині та в інших областях України. Не пустили це ТОВ з його цукерковим розмаїттям лиш на Монастирищину.

У період уточнень у торгах майбутні учасники питали у замовника, як узгоджуються із принципом рівних умов для всіх учасників вимоги щодо фірмового пакування. Проте пояснення так і не отримали, уточнення та ще двоє питань залишилися без відповіді.

Імовірно, все тому, що замовник, маючи на меті забезпечити дітей справді найкращим, на його переконання,  пішов  на ці умови.

Такий замовник трапляється чи не вперше. Минулоріч «Ні корупції!» розповідав про те, як «дбають» про солодкі враження дітей під час зимових свят за допомогою "наборів кондитерських виробів типу "АВК" на Черкащині.

Йшлося також про те, що частину продукції «АВК» під торговою маркою «Лаконд» збуває у так званій «ДНР». Після публікації інформації про це, підприємство заперечувало факт бізнесу в «ЛНР-ДНР».

 Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»