Антикорупціонери припиняють співпрацю з “Укроборонпромом” через відсутність там реформ

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) оголосив про розірвання партнерства з ДК "Укороборонпром", оскільки Уряд та Адміністрація Президента не спромоглися створити незалежну Наглядову Раду Концерну.

Про це йдеться у заяві організації.

Комітет планував сприяти реформуванню Концерну шляхом надання стратегічного консультування Уряду та Адміністрації Президента щодо кроків, необхідних для створення незалежної та ефективної Наглядової ради ДК "Укроборонпром". НАКО надав свої рекомендації заступнику голови Адміністрації Президента Валерію Кондратюку, який пообіцяв сприяти їхньому впровадженню.

"На жаль, ми не бачимо справжньої політичної волі з боку Адміністрації Президента", заявив співголова НАКО Олег Рибачук.

На запрошення Укроборонпрому НАКО проводив моніторинг закупівлі консалтингових послуг з метою підтримки впровадження управлінської реформи Концерну. НАКО дійшов висновку, що за відсутності незалежної Наглядової ради закупівлі консультаційних послуг суперечать вимогам українського законодавства (а саме, Cтатті 6 Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі", відповідно до якої затвердження стратегії розвитку, аудит і реорганізація концерну є виключною компетенцією Наглядової ради).

"Що найважливіше, дана закупівля не матиме реальної змоги забезпечити суттєві зміни",- зазначено у документі.

НАКО оголосив, що співпрацюватиме із зацікавленими сторонами для розробки конкретних рекомендацій зі створення незалежної Наглядової ради у 2018 році і запропонував державі свою допомогу у впровадженні цих рекомендацій.

Читайте також НАБУ РОЗСЛІДУЄ ФАКТИ КОРУПЦІЇ В “УКРОБОРОНПРОМІ”