У Голосіївський парк до кінця року “закопають” майже 5,5 мільйонів, а ще торік планували аж 88!

«Ні корупції!» на власному досвіді вирішив перевірити, чи просто пересічному киянину, коли він побачив прямо на вулиці будівництво чи реконструкцію,  дізнатися, хто, що, де і за скільки бюджетних коштів ремонтує чи відновлює.

У середині жовтня та на початку листопада відвідувачі парку імені Рильського у Голосіївському районі столиці спостерігали наступну картину: працівники знімали плитку, завозили бруківку, вивозили лавки і розбирали літню сцену.

4 грудня «Ні корупції!» направив у Київську міську державну адміністрацію, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища  КМДА та у Голосіївську в місті Києві РДА запит про доступ до публічної інформації з питанням, хто і що будує у парку імені Рильського.  Також ми просили у разі, якщо якесь будівництво таки здійснюється, надати дозвільні документи на його проведення, а якщо є замовники і підрядники, то надати усю інформацію стосовно проведення конкурсу.

В Управлінні інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації Київської міської адміністрації наш запит перенаправили до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва.

І вже 8 грудня там відповіли, що усю інформацію про те, хто що і де будує, можна отримати на сайті Державної архбудінспекції України, чим, по суті, порушили Закон України «Про доступ до публічної інформації» у тій частині, яка чітко визначає, що «відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації».

До слова, у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва додали, що пошук забудовника через сайт здійснюється на основі адреси об’єкта будівництва або інформації про замовника будівництва, а оскільки «Ні корупції!» таких даних не надав, то й пошуками чиновники по базі даних не можуть.

Парадокс, але за логікою чиновників, адресуючи їм запитання, хто і що будує, запитувач має одночасно надавати інформацію про забудовника.

Своєю чергою, в Голосіївській районній в місті Києві державній адміністрації 13 грудня, тобто, протермінувавши відведені на надання відповіді на запит 5 робочих днів, повідомили, що жодних будівельних робіт на території парку не проводиться. Мовляв, то КП «Голосієво-будівест» проводить ремонт літньої сцени, а КО «Київзеленбуд» - капітальні роботи з ремонту пішохідних доріжок.

При цьому чиновники із місцевої РДА навіть не потурбувалися переслати запит «Ні корупції!» розпорядникам інформації в частині, що стосувалася проведення тендерів, чим порушили норму Закону «про доступ до публічної інформації» в частині, якщо «розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний перенаправити запит».

У Департаменті міського благоустрою та збереження природного середовища  КМДА 15 грудня підтвердили інформацію, надану чиновниками із Голосіївської в місті Києві РДА, і водночас повторили їхні помилки, не надавши інформацію про тендери та не переадресувавши запит відповідним розпорядникам у частині, що стосувалась проведення тендерів.

Таким чином, пішовши шляхом «Ні корупції!», пересічний киянин зміг би отримати інформацію тільки про замовників тієї реконструкції, що відбувається у парку ім. Рильського, але аж ніяк не про підрядників та умови проведення конкурсу на їх обрання.

Як повідомляється  у системі «Прозорро», Комунальне підприємство капітального будівництва, реконструкції та інвестицій "Голосіїво-будінвест" за результатами конкурсу підписало угоду з ТОВ "ДАМРЕМБУД" на суму 3 851 327,00 гривень за реконструкцію, благоустрій та відновлення Голосіївського парку ім.М.Рильського, пам'ятки садово-паркового мистецтва республіканського значення.

За інформацією YouControl,  компанії, яка отримала майже 4 бюджетні мільйони, ТОВ "ДАМРЕМБУД" ще не виповнилося навіть року. Розмір її статутного капіталу – 1 тисяча гривень. Засновники – Олександр Дамін і Степан Пишипишин. Кінцевий бенефіціар – Олександр Дамін.

Згідно з іншою інформацією, що розміщена в системі «Прозорро», Київське комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" уклало за результатами конкурсу уклало угоду з ТОВ "БУДОПТИМУМ"  на суму 1 415 985,90 гривень на капітальний ремонт дорожньостежкової мережі в західній частині парку ім. Рильського у Голосіївському районі.

Згідно з інформацією інформаційно-аналітичної платформи YouControl, засновником і власником ТОВ "БУДОПТИМУМ" є Плахотний Ігор Петрович. Розмір статутного фонду – 15 тисяч гривень, компанії зараз 4 роки і 3 місяці.

Як повідомляли свого часу «Наші гроші» Ігор Плахотний раніше він був співвласником і директором ТОВ «Зелений Київ». Цю фірму Плахотний заснував у березні 2013 р. разом з Аллою Осипенко (нині Свінтановська), яка з 2008 р. очолювала Об’єднання первинних профспілкових організацій КО «Київзеленбуд».

Зважаючи на такі зв’язки, не дивно, що саме Київське комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" дає найбільше замовлень ТОВ "БУДОПТИМУМ", майже третину усіх замовлень, що їх отримала ця ТОВка.

Як повідомляє Zакупівлі, загалом за 4 роки свого існування ТОВ "БУДОПТИМУМ"  уклало 29 угод на майже 29 мільйонів гривень.

Таким чином, цього року реконструкцію парку ім. Рильського на майже 5,5 мільйонів гривень робитимуть дві фірми – перша новоспечена і друга та, що має довгі і дружні стосунки із замовником. І нині, наголосимо, йдеться лише про 5,5 бюджетних мільйонів.

А от минулого року на реконструкцію цього парку у Голосіївському районі столиці планували витратити аж 88 мільйонів гривень. Але тендер не відбувся через коригування Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»