Як вибрати підрядника – чотиримільйонна морока черкаської філії “Ощадбанку”

У листопаді цього року філія АТ "Ощадбанк” у Черкасах оголосила тендер на створення приміщень нового формату. Очікувана вартість робіт склала 4 446 800,00 гривень. Аукціон відбувся на початку грудня. Проте нещодавно замовник відхилив найдешевшу пропозицію, пославшись на її невідповідність тендерній документації. В очікуванні рішення керівництва філії банку й наступний учасник, якого нині правоохоронці перевіряють на порядність в іншому тендері.

Відповідно до технічного завдання створення приміщень нового формату філії "Ощадбанку” у Черкасах, підрядник має перепланувати частину першого поверху.

візуалізація проекту

Передбачено демонтаж цегляних перегородок, влаштування нових гіпсокартонних, цегляних та безпрофільних скляних перегородок, зміни конфігурації зовнішніх сходів, а також зовнішнього вигляду фасадів всієї будівлі, влаштування пандусу. Передбачена також заміна вікон та дверей.

Четвертого грудня відбувся аукціон. У ньому взяли участь п’ять товариств із обмеженою відповідальністю та одне приватне підприємство. Найменшу вартість робіт запропонувало дніпровське ТОВ "АРКА - СТРОЙ" - 3 750 000,00 грн. Проте замовник відхилив його пропозицію через те, що вона не відповідає умовам тендерної документації, а учасник має податкову заборгованість.

скрін частини протоколу відхилення пропозиції

"АРКА - СТРОЙ" звернулася до замовника зі скаргою на його ж дії. У ній він пише, що документацію не так зрозуміли, просто вкралася помилка, та й заборгованість була якихось 260 грн., і вона вже давно погашена.

скрін частини скарги ТОВ "АРКА-СТРОЙ"

Проте, згідно з даними аналітичної системи YouControl, станом на 10 грудня цього року цей платник ще має податковий борг.

скрін з youcontrol.com.ua

Наступним після відхиленого  учасником з найдешевшою пропозицією є місцеве ТОВ "ГАРАНТ". Воно запропонувало виконати роботи за 3 900 000,00 грн. Нині підприємство очікує рішення замовника.

Зазначимо, що імовірний майбутній переможець тендеру зареєстрований у Черкасах 19 років тому. Його засновники, як бачимо з даних аналітичної системи  YouControl, Григорій та Марина Ситники.

Відомо, що 12.12.2016 було зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, у рамках якого компетентні органи мають встановити підстави та умови, а також законність договору на виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції майнового комплексу по вул. Благовісній, 170 у Черкасах, укладеного Черкаською міською радою з ТОВ "Гарант". Йдеться про імовірні збитки міському бюджетові на майже півмільйона гривень.

Тож, замовникові створення приміщень нового формату перед укладанням угоди з новим підрядником варто знову сім разів подумати.