Хто і як будуватиме спортзал у школі на Черкащині за 9 млн. грн

15 грудня відділ освіти Чигиринської РДА на Черкащині уклав договір з ПП "Сфера-Пласт" на добудову спортивного корпусу до місцевої школи №1. Роботи вартістю 9,2 млн. грн. мають закінчити до 28 грудня наступного року. Цікаво, що у їхні вартість та перелік включили гімнастичного козла, різноманітні м’ячі та суддівські свистки.

Участь у тендері на добудову корпусу школи у Чигирині взяли троє учасників. Перемогла найдешевша пропозиція  ПП "Сфера-Пласт". Очікувана вартість робіт була 11 383 996,00 грн., а підприємство запропонувало зробити усе за 9 249 555,00 грн. Наступна пропозиція ТОВ «РОСЬ-ЯЛТА» була вищою від запропонованої переможцем на 445 грн.

Серед переліку робіт, конструкцій, матеріалів та виробів можна знайти такі трохи як для будівництва незвичні речі: насіння трави, саджанці бегонії, козли гімнастичні, м’ячі баскетбольні, свистки суддівські та аптечка. 

Згідно з чинними "Правилами визначення вартості будівництва" та вказаним ДСТУ цієї закупівлі вартість придбаного, встановленого підрядником устаткування, меблів, інвентарю включається до «Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати», з підтвердженням розрахунками обгрунтованих витрат, пов’язаних з придбанням устаткування, меблів, інвентарю. Тож поява у переліку робіт серед будівельних сумішей скакалок, м’ячів та ін. цілком законна. Хоча й викликає подив та супутні питання. Як, зрештою, і репутація переможця.

Підтверджуючи свою кваліфікацію, переможець, як і належить, згадав про досвід виконання аналогічних робіт. Серед яких – реконструкція маєтку  Енгельгардтів у с.Будище Звенигородського району на Черкащині.

Про долю цього об’єкту «Ні корупції!» вже писав. У 2013 році у нього вклали 17 мільйонів із державної скарбниці. Роботи досі не завершені. Установлено, що привести до ладу маєток Енгельгардта мало ПП «Сфера-Пласт» на замовлення Черкаської обласної державної адміністрації.

Це приватне підприємство, засноване 10.10.2007 у селі Геронимівка, що під Черкасами. Керівником його є  Олена Ястребова. Вона також керує ще одним підприємством зі схожою назвою, яке також займається будівництвом житлових і нежитлових споруд.

Стосовно «Сфера-Пласт», згідно з інформацією аналітичної ситеми YouControl, є 75 ухвал, рішень та постанов в адміністративному, господарському та кримінальному праві.

Відомо, що 24.01.2013 року було зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого 4 ст. 191, ч. 2 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

У його ході установлено, що службові особи Департаменту капітального будівництва Черкаської обласної державної адміністрації упродовж грудня 2012 року-березня 2015 за змовою із службовими особами ПП "Сфера-Пласт" погоджували та підписували фіктивні акти приймання будівельних робіт, які містили неправдиві відомості щодо етапу будівництва об'єктів, а також містили явно завищені обсяги та вартість виконаних будівельних робіт та матеріалів на мільйони гривень.

Генеральним підрядником по будівництву і реконструкції вказаних об'єктів та, відповідно, розробником проектно-кошторисної документації було ПП "Сфера- Пласт".

Слідство триває і досі…