Експерти YouControl презентували результати першого в Україні опитування щодо поширення та різновидів внутрішньої корупції серед українських компаній. Вони стануть основою для спецпроекту “Внутрішня корупція”, котрий планується до виходу в світ вже наступного тижня, йдеться на сайті YouControl.
Одним з факторів стримування розвитку бізнесу в Україні є корупція серед державних органів. Та мало хто сьогодні приділяє увагу внутрішній корупції.
Внутрішня корупція в бізнесі — це зловживання посадовим становищем, нечесні дії в обмін на гроші чи особисту вигоду співробітників компанії.
Вона теж поширена серед бізнесу та несе компаніям фінансові чи репутаційні збитки. Явища корупції серед компаній чи корпорацій впливають на бізнес-клімат в цілому.
Саме тому у жовтні 2017 року компанія YouControl провела опитування щодо корупції в бізнесі, в якому взяло участь півтисячі осіб, переважно власники та директори, бухгалтери та юристи малого та середнього бізнесу.
"Наша мета — актуалізувати проблему внутрішньої корупції в українському бізнесі та представити найкращі світові практики боротьби з нею", - йдеться у тексті повідомлення.
Результати опитування допомогли нам встановити таке:
- які явища внутрішньої корупції найбільш поширені в українському бізнесі;
- хто і які методи застосовує в українських компаніях для попередження та усунення внутрішньої корупції;
- чи користується український бізнес антикорупційними кодексами (compliance), як це передбачено у ЗУ “Про запобігання корупції”;
- чи звертається бізнес до правоохоронців та які інші заходи застосовує до тих, кого підозрюють у внутрішній корупції;
- чи проводять компанії ділову розвідку і якими засобами;
- яких невдач бізнесу вдалось запобігти за допомогою елементів ділової розвідки.
Відповіді бізнесу на ці та інші питання допомогли встановити найпоширеніші випадки внутрішньої корупції в українському бізнесі:
Якщо факт корупції на підприємстві зафіксований, тоді українські компанії:
Бізнес-процеси щодо запобігання внутрішній корупції в Україні розвинені мало:
Також дослідження показало, що 76% бізнесу уникають шахраїв у компаніях за допомогою ділової розвідки.