Корупція з середини: YouControl дослідив, що у 40% українських компаній крали клієнтів або проекти

Експерти YouControl презентували результати першого в Україні опитування щодо поширення та різновидів внутрішньої корупції серед українських компаній. Вони стануть основою для спецпроекту “Внутрішня корупція”, котрий планується до виходу в світ вже наступного тижня, йдеться на сайті YouControl.

Одним з факторів стримування розвитку бізнесу в Україні є корупція серед державних органів. Та мало хто сьогодні приділяє увагу внутрішній корупції.

Внутрішня корупція в бізнесі — це зловживання посадовим становищем, нечесні дії в обмін на гроші чи  особисту вигоду співробітників компанії.

Вона теж поширена серед бізнесу та несе компаніям фінансові чи репутаційні збитки. Явища корупції серед компаній чи корпорацій впливають на бізнес-клімат в цілому.

Саме тому у жовтні 2017 року компанія  YouControl провела опитування щодо корупції в бізнесі, в якому взяло участь півтисячі осіб, переважно власники та директори, бухгалтери та юристи малого та середнього бізнесу.

"Наша мета — актуалізувати проблему внутрішньої корупції в українському бізнесі та представити найкращі світові практики боротьби з нею", - йдеться у тексті повідомлення.

Результати опитування допомогли нам встановити таке:

       -   які явища внутрішньої корупції найбільш поширені в українському бізнесі;

       -   хто і які методи застосовує в українських компаніях для попередження та усунення внутрішньої корупції;

       -   чи користується український бізнес антикорупційними кодексами (compliance), як це передбачено у ЗУ “Про запобігання корупції”;

       -   чи звертається бізнес до правоохоронців та які інші заходи застосовує  до тих, кого підозрюють у внутрішній корупції;  

       -   чи проводять компанії ділову розвідку і якими засобами;

       -   яких невдач бізнесу вдалось запобігти за допомогою елементів ділової розвідки.

Відповіді бізнесу на ці та інші питання допомогли встановити найпоширеніші випадки внутрішньої корупції в українському бізнесі:

Якщо факт корупції на підприємстві зафіксований, тоді українські компанії:

Бізнес-процеси щодо запобігання внутрішній корупції в Україні розвинені мало:

Також дослідження показало, що 76% бізнесу уникають шахраїв у компаніях за допомогою ділової розвідки.