«Укроборонпром» планує викласти 130 мільйонів гривень на детальну перевірку своєї діяльності

Державний концерн «Укроборонпром», який об’єднує низку підприємств оборонного комплексу по всій Україні, готується до детальної незалежної перевірки за 130 мільйонів гривень. Така інформація з’явилася на порталі «Прозорро».

Зокрема, концерн об’явив торги на надання послуг стратегічного, операційного, технологічного, фінансового, юридичного огляду та діагностики (дью ділідженс) своєї діяльності та учасників, вдосконалення розробленої стратегії корпоративної та виробничої реструктуризації.

Перевірка включає в себе аналіз та вдосконалення існуючої ринкової стратегії концерну та учасників, визначення оптимальної моделі управління, здійснення правового аналізу договорів, контрактів, додаткових угод, додатків тощо, укладених концерном та його учасниками й інше.

При цьому державне підприємство готове за ці послуги заплатити рекордні 130 мільйонів гривень.

Але і критерії відбору для учасників тендеру серйозні – окрім ціни, ревізори мають бути випускниками програми МВА, а також мати досвід обслуговування клієнтів з ТОП-10 світових виробників у сфері оборонно-промислового комплексу.

Прагнення керівництва "Укроборонпрому" відкрити свою діяльність незалежним аудиторам не може не тішити, оскільки лише тиждень тому  цей державний концерн  відмовив у наданні публічної інформації кореспонденту «Ні корупції» щодо коштів, виділених на бронювання квитків на транспорт, проживання в готелях і оренду транспортних засобів для працівників компанії у 2016-2017 роках.

При цьому, ця інформація повинна міститися у плані закупівель, який має бути розміщений на офіційному сайті держпідприємств.

Так, в «Укроборонпромі» написали, що державний концерн не є суб’єктом владних повноважень або юридичною особою, що фінансується з державного чи місцевого бюджету. І закон про публічну інформацію держконцерну не стосується.