У Полтаві приватне БТІ бере гроші за безкоштовні довідки

БТІ «Інвентаризатор», яким керує людина з команди Андрія Матковського, бере з людей гроші за безкоштовні довідки.

Про це повідомляє "Полтавщина".

Згідно з п.3 ч.3 ст.10 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», підприємства, установи, організації, які реєстрували власність до 1 січня 2013 року, зобов’язані безкоштовно протягом 3 днів надати інформацію про власність державному реєстратору.

Згідно із законом, процедура отримання довідки про власність на квартиру, зареєстровану до 2013 року, має бути такою. Ви звертаєтеся до державного реєстратора, він робить запит в БТІ, в архіві якого лежить потрібний документ, і на основі цього документу вносить дані в електронний реєстр.

Насправді, пише видання, у Полтаві все не так. Держреєстратор направить вас самого у БТІ, якому ви заплатите гроші за безкоштовно довідку. Це відбувається із наступних причин.

У Полтаві до 2013 року право власності за особою реєструвало БТІ, яке знаходиться на провулку Романа Шухевича (Піонерський), 4. У 2008 році, за каденції Андрія Матковського, БТІ зі всією базою інформації про власників майна, перейшло в управління людей наближених до тодішнього міського голови. Зараз керівником колективного підприємства БТІ «Інвентаризатор» є Корчака Володимир Михайлович. Він член фракції «БПП» у Полтавській міській раді. Також він є членом команди Андрія Матковського.

"Спеціалісти державної служби реєстрації у Полтаві на вулиці Сапіго, 6, розповіли, що вони робили запити в БТІ на отримання довідок про власність, але отримали відписки, що ті не можуть їх дати. Як пояснюють держреєстратори, БТІ «Інвентаризатор» — це монополіст, який трактує закон на власний розсуд", - пише видання.

В БТІ «Інвентаризатор» за отримання довідки про підтвердження права власності з вас візьмуть 182 грн. Хоча законом передбачено, що цей документ повинен бути безкоштовним.

Крім цього, в БТІ «Інвентаризатор» довідка про підтвердження права власності видається тільки з виходом інженера для обміру вашої квартиру. Цей вихід коштує 231 грн. Якщо інженер знайде перепланування, доведеться заплатити ще 300 грн.

Для прикладу, вартість надання інформації з Держреєстру в паперовій формі становить 34 грн, в електронній — 17 грн.

Довідково. 1 січня 2013 року вступили в силу зміни закону «Про державну реєстрацію». Право реєструвати власність передали державним реєстраторам, а інформацію про власність внесли в електронну базу. З 2015 року електронний держреєстр став для всіх доступний, а з 1 січня 2016 року право реєстрацію власності отримали Державна реєстраційна служба, БТІ (приватні та державні) та приватні нотаріуси.