Порошенко пообіцяв МВФ закон про Антикорупційний суд “найближчими днями”

Президент Петро Порошенко пообіцяв директору-розпоряднику МВФ Крістін Лагард внести законопроект про антикорупційний суд найближчими днями.

Про це Крістін Лагард заявила за результатами розмови з Петром Порошенком, йдеться у повідомленні на сайті МВФ, інформує УП

"У мене була конструктивна і відкрита дискусія з президентом Порошенком щодо зусиль України у боротьбі з корупцією, що є очікуваним для українського суспільства і має вирішальне значення для підвищення прозорості, підзвітності та створює умови для сталого зростання", - зазначила Лагард.

"Ми також погодились, що швидке створення антикорупційного суду є важливим доповненням цих зусиль. У зв'язку з цим я підтримала плани президента щодо внесення законопроекту до парламенту в найближчі дні, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії та минулими угодами в рамках програми МВФ", - додала вона.

Лагард наголосила на важливості того, щоб всі члени парламенту об'єдналися навколо законопроекту та схвалили його як пріоритет.

Джерела "Європейської правди" стверджують, що телефонна розмова Порошенка й Лагард відбулася в ніч з середи на четвер, після опівночі за київським часом.

Директор-розпорядник МВФ ініціювала екстрену розмову для того, щоби зупинити ухвалення законопроекту про "парламентський контроль". Ця розмова, що супроводжувалася жорсткими вимогами Лагард, стала однією з причин відмови від скандального проекту. У четвер ввечері відбулася ще одна розмова політиків.

Додамо, що умовою виділення Європейським союзом нової макрофінансової допомоги Україні буде необхідність створення Антикорупційного суду.

Про це йдеться у статті "Європейської правди" за назвою "Занепад реформ: навіщо коаліція торпедує Угоду про асоціацію".

Як повідомляв "Ні корупції!", напередодні директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард у окремій заяві нагадала українським партнерам, що антикорупційні вимоги лишаються ключовими умовами співпраці України з МВФ.