На Черкащині затримали підприємців, які крали гроші та тепло містян

Поліція, Департамент захисту економіки та прокуратура затримали засновника та колишнього директора ТОВ «Сміла Енергоінвест», які організували схеми з привласнення коштів, отриманих протягом трьох років від споживачів м. Сміла, що на Черкащині, за послуги з постачання теплової енергії.

Про це повідомили у прокуратурі Черкаської області.

оперативне фото

У Смілі майже місяць не було опалення у житлових будинках, лікарнях та школах. Місцеві котельні не працювали через п’ятирічний борг у 80 мільйонів гривень теплопостачального підприємства перед Нафтогазом. Конфлікт не вичерпаний досі. Борг не погашено. Опалення в оселях містян періодично вимикають.

Як стало відомо «Ні корупції!», кримінальне провадження за фактами розтрати коштів смілянським постачальником тепла зареєстрували ще у 2015 році.  Із січня 2014 року по грудень 2016 року керівництво товариства «Сміла Енергоінвест» зарахували основну частину надходжень за послуги теплопостачання на поточні рахунки підприємства, а не розподільні, як це затверджено Реєстром нормативів відрахувань коштів.

«Підприємство здійснило розтрату коштів, отриманих від  підприємницької діяльності у сфері теплопостачання, повязану з виробництвом, транспортуванням та використанням теплової енергії, направленої на забезпечення споживачів м. Сміла, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді заборгованості за спожитий природний газ», - йдеться у матеріалах справи. За такою схемою підприємці поклали до своєї кишені 38,5 млн. грн.

оперативне фото

Підозрюваним інкримінують ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 356 (самоправство), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

оперативне фото

Під час обшуків за місцями знаходження юридичних осіб та місцями проживання їхніх керівників і засновників вилучено готівкові кошти, фінансово-господарську документацію та комп’ютерну техніку, що підтверджують причетність службових осіб до вчинення вказаних кримінальних правопорушень.

Досудове розслідування триває.