Одіозного черкаського суддю Орленка таки звільнили

Вища рада правосуддя днями ухвалила рішення про звільнення Володимира Орленка з посади судді Соснівського районного суду міста Черкас через те, що він вчинив істотний дисциплінарний проступок, несумісний зі статусом судді. Про це повідомило управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ради.

Як писав «Ні корупції!», цей суддя зажив собі «слави» своїми рішеннями у 2014 році. Зокрема, Володимир Орленко ув’язнив на два місяці інваліда дитинства ІІ групи Владислава Компанійця та автомайданівця Сергія Хаджинова, затриманих узимку 2014 року під час масових протестів у Черкасах.

17 листопада 2017 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя з доданою до нього дисциплінарною справою про звільнення судді Соснівського районного суду міста Черкас Орленка Володимира Васильовича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

У травні цього року ВРП ухвалила рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді.

Суддя намагався оскаржувати це рішення, але ВРП залишила його без змін, позбавивши пана Орленка посади судді.

У квітні цього року ми повідомляли про те, що Вища рада правосуддя зробила подання на звільнення  з посади суддю Канівського міськрайонного суду Черкаської області  Оксану Хорошун (Бурлаку), яка заарештувала на два місяці чотирьох учасників штурму будівлі Черкаської обласної державної адміністрації 23 січня 2014 року.

Вона оскаржувала це рішення. Але ВРП залишила його без змін. Тож, на початку листопада Оксану Хорошун звільнили з посади.

Читайте також: Суддю, який відправляв під варту черкаських євромайданівців, усунули від роботи. Надовго?