Мінюст не зізнається, скільки грошей повернув у бюджет, щоб нарахувати своїм працівникам мільйонні премії

Вже кілька місяців Міністерство юстиції України не надає інформацію, скільки коштів відомством було повернуто до бюджету та за що низці працівників Мінюсту нарахували мільйонні премії.

Як повідомляв «Ні корупції» з посиланням на видання «Слово і діло», за шість місяців 2017 року вісім чиновників Міністерства юстиції України отримали винагород на понад 23 мільйони гривень.

Пізніше заступник міністра юстиції Денис Чернишов повідомив, що такі значні премії були нараховані за успішну працю чиновників, передає «УНІАН». Начебто, згідно з новим законодавством, чим більше держвиконавець стягує грошей до бюджету, тим більше отримає винагороди.

«Ні корупції» звернувся до Міністерства юстиції з проханням надати дані, скільки було стягнуто до бюджету грошей відомством протягом 2016-2017 року. Але кілька місяців у Мінюсті мовчали. Після направлення запиту до Секретаріату Кабміну відповіді надали Державна казначейська служба та Міністерство юстиції.

Так, у Держказначействі зазначили, що контролюють повернення бюджетних коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету. Мінюст тут не фігурує.

Крім того, функції казначейської служби – складання звітності про виконання бюджету. Тому запит не за адресою.

А в Мінюсті зазначили, що даних за 2017 рік вони не мають, бо рік не завершився. А в 2016 році вони повернули більше 51 мільйону гривень. І це йдеться, вочевидь, не про гроші, зароблені для бюджету додатково держвиконавцями, а про не використані гроші відомством.

Тому скільки ж грошей заробили для держави держвиконавці Міністерства юстиції, не відомо.