Хотів хабара, а може отримати ув’язнення. Як на Черкащині майор поліції підозрюваному у злочині «допомагав»

Оперуповноважений Уманського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, майор поліції, у період з травня по вересень 2017 року під час зустрічей запропонував допомогу підозрюваному у кримінальному провадженні уникнути суворого покарання. Йшлося про заміну ув'язнення на випробувальний термін. Звісно, за винагороду - п’ять тисяч доларів США. Хабарем, за версією поліцейського, він мав поділитися з прокурором Уманської місцевої прокуратури Черкаської області. А той, у свою чергу, мав повпливати на суддю Уманського міськрайонного суду, яка розглядає кримінальне провадження. Поліцейського затримали. І він тепер  – підозрюваний у кримінальному провадженні.

Ввечері, 27 вересня цього року оперуповноважений Уманського відділу поліції Богдан Морозов після тривалих перемовин прийняв пропозицію від громадянина на отримання неправомірної вигоди - 4 тис. доларів США та 6 срібних монет, обумовлена вартість яких, за матеріалами справи, становила 1200 доларів США. За ці гроші підозрюваний у кримінальному провадженні мав би купити собі випробувальний термін замість ув'язнення, яке "світить" йому.

Частиною отриманого працівник поліції, за домовленістю із підозрюваним, мав би поділитися з прокурором та суддею Катериною Ребриною. При чому, для останніх хабар нібито мав стати сюрпризом.

Міський відділ поліції м.Умань

Несподіванка була, але для...  комбінатора, коли його самого обвинуватили за ч.2 ст.369-2 КК України. За прийняття пропозиції отримати неправомірну вигоду для себе та третьої особи, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Санкція цієї статті обвинувачення  як покарання передбачає штраф до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі до п'яти років.

31 жовтня 2017 року пан Морозов та заступник військового прокурора Черкаського гарнізону, який у цьому кримінальному провадженні має повноваження прокурора, уклали угоду про визнання винуватості.

За цим документом прокурор та підозрюваний "дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій підозрюваного за ч.1 ст.369-2 КК України".

За такої кваліфікації, у якій частина друга змінена на частину першу тієї ж статті, обвинуваченому загрожує лише штраф.

Щоб цей документ набув  законної сили, його мав би затвердити Уманський міськрайонний суд. Якби так сталося, підозрюваний поліцейський відбувся б лише легким переляком – невеликим штрафом, який згідно з угодою, склав 13600 грн.

Дослідивши зміст угоди, суд визнав, що її умови суперечать вимогам чинного законодавства України та не відповідають інтересам суспільства.

Уманський міськрайонний суд

Як зазначив суд,  у документі нема жодного слова  про зобов'язання, які, як належить у таких випадках, брав би на себе підозрюваний.

Далі - ще цікавіше. В обвинувальному акті та угоді про визнання винуватості суд не знайшов посилань на речові докази у цьому кримінальному провадженні, що не узгоджується з даними з реєстру матеріалів досудового розслідування. До того ж, в угоді є лише загальні посилання на співпрацю між підозрюваним та стороною обвинувачення під час розслідування. Як саме підозрюваний співпрацював зі слідством – невідомо взагалі.

На підставі перелічених недоліків суд відмовив у затвердженні угоди про визнання винуватості пана Морозова. Цей документ та обвинувальний акт суддя повернув прокурору для продовження досудового розслідування.

Згідно із декларацією оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Уманського ВП ГУНП Богдана Морозова, поданою на час звільнення 17.10.2017 року, він із дружиною та двома синами з 11 листопада 2011 року мешкає в Умані у квартирі площею 50 «квадратів». Безоплатно, на праві користування. Власницею житла є Лисак Катерина Едуардівна.

Протягом 10 місяців цього року майор Морозов отримав 139,5 тис. грн. зарплати. Він також має непогашений кредит у п’ять тисяч гривень.

Також відомо, що у  2014 році Богдан Морозов працював заступником начальника - начальником кримінальної міліції Маньківського РВ УМВС України в Черкаській області.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»