Антикорупційний комітет попросив Раду звільнити свого керівника Єгора Соболєва

Члени комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції визнали незадовільною роботу голови комітету, представника "Самопомочі" Єгора Соболєва і попросили парламент зняти його з цієї посади.

За таке рішення проголосували 12 членів комітету. Усього в комітеті 24 члени, але не всі вони прийшли на засідання, повідомляє "Лівий берег".

Учора генпрокурор Юрій Луценко заявив, що якийсь Назар, затриманий з доказами фінансування Михайла Саакашвілі бізнесменом-утікачем Сергієм Курченком, є постійним консультантом комітету з питань запобігання та протидії корупції. Це, а також зволікання з визначенням кандидата в аудитори Національного антикорупційного бюро від Верховної Ради стали причинами ініціативи про звільнення Соболєва. Ініціаторами виступили представники Блоку Петра Порошенка і Народного фронту, а також депутати, які голосують разом з коаліцією.

Сам Соболєв під час засідання парирував, що заважає обрати аудитором НАБУ підконтрольну Президентові людину, а хто такий Назар - не знає. За його словами, в комітеті взагалі немає консультантів.

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції - один з головних парламентських комітетів, він перевіряє законопроекти на те, чи є в них корупційна складова.

Незадовільний аудит НАБУ - єдина законна підстава для звільнення директора бюро.

Соболєв - один з організаторів акції протесту біля Верховної Ради, яка триває з 17 жовтня.

Своєю чергою, як повідомляють Українські новини, Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International закликає Верховну Раду не відкликати заступника голови фракції "Об'єднання "Самопоміч" Єгора Соболєва з посади голови комітету з питань запобігання та протидії корупції. 

"Transparency International Україна закликає Верховну Раду України не голосувати за проект постанови про відкликання з посади голови комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгора Соболєва і за проект закону №7362, який дозволить парламенту простою більшістю голосів висловлювати недовіру керівникам антикорупційних органів", - сказано в заяві.

 

Читайте також СОБОЛЄВА ХОЧУТЬ ЗНЯТИ З ПОСАДИ ГОЛОВИ АНТИКОРУПЦІЙНОГО КОМІТЕТУ