Члени Комісії НАДС перемагають у конкурсах, які проводить НАДС, без конфлікту інтересів

Представник від громадськості Комісії з питань вищого корпусу державної служби Національного агенства України з питань державної служби (НАДС) Ігор Коліушко ініціюватиме зміни до законодавства з тим, щоб заборонити брати участь у конкурсах членам Комісії під час перебування в Комісії і впродовж року після припинення членства.

Про це Ігор Коліушко заявив у коментарі «Ні корупції!».

За його словами, законопроект про внесення змін до цього Закону зараз обговорюється.

«Сподіваюся, що до нього внесуть таке доповнення», - зазначив юрист.

При цьому він наголосив, що чинне законодавство не вбачає конфлікту інтересів у тому, що члени Комісії НАДС беруть участь у конкурсах, що проводить НАДС і в результаті займають урядові посади.

"Чи мають право члени Комісії брати участь у конкурсах, які проводить Комісія? На жаль, ні Закон про державну службу, ні постанови Кабінету Міністрів, які регулюють проведення конкурсів і діяльність Комісії не забороняють членам комісії брати участь у цих конкурсах.

По-друге, як провести конкурс так, щоб у цих осіб не було конфлікту інтересів? Для цього було вжито всіх можливих заходів – вони не брали участі в засіданнях Комісії щодо цього конкурсу, в тому числі підготовчих,  для них були підготовлені нові ситуаційні завдання, яких вони не знали", - зазначив Коліушко.

Нагадаємо, що перемогу в конкурсі на урядові посади здобули два члени комісії з питань вищого корпусу державної служби, яка проводила цей конкурс. Йдеться про Артема Янчука та Володимира Купрія.

Як повідомляється на сайті НАДС,  Володимир Купрій входив до складу комісії як виконавчий директор Благодійного фонду «Творчий цент ТЦК» (за згодою), а Артем Янчук як заступник директора Інституту законодавства Верховної Ради України (за згодою). Додамо, що Артем Янчук є чоловіком заступниці міністра культури України Тамари Мазур.

Читайте також ТАЙНЫ ВЫСОКОПОСТАВЛЕННОГО ЧИНОВНИКА МИНКУЛЬТУРЫ ЕПИФАНОВА