США: Конфлікт НАБУ і ГПУ це підрив незалежних антикорупційних інститутів

Державний департамент США засудив зрив гепрокураторою спецоперації НАБУ, повідомляє УП.

Як йдеться у заяві опублікованій на сайті Держдепу США, "недавні події, включаючи зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і вилучення чутливих документів НАБУ, викликають стурбованість з приводу відданості України боротьбі з корупцією". 

У США розцінили ці дії як частину зусиль з підриву незалежних антикорупційних інституцій, яким надали допомогу США та інші країни.

"Вони підривають довіру громадськості і підривають міжнародну підтримку України", - відзначили в Держдепі.

"Для України є недоцільним боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу в корупції. Інститути з боротьби з корупцією мають бути захищеними, підтримуватися і фінансуватися", - цитуються в заяві слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

"Відображаючи вибір народу України, Сполучені Штати закликають всі гілки українського уряду спільно працювати над викоріненням корупції з суспільного життя. Усунення корупції є ключем до досягнення стабільності, безпеки і процвітання для всіх українців", - резюмували в Держдепі США.

Своєю чергою, як написала журналістка Наталя Седлецька у facebook, Генеральний прокурор України Юрій Луценко проігнорував відкриття Глобального Форуму з повернення активів у США, присвячений чотирьом країнам, у тому числі Україні. 

За її словами, решта держав представлені на найвищому рівні - генеральні прокурори та міністри юстицій трьох країн беруть участь у головній панелі на відкритті Форуму. При цьому на форум не прибули і заступники генпрокурора, яких він делегував замість себе.

"Дуже шкода, бо головує на відкритті Генеральний прокурор США Джефф Сешнс. Було б цікаво побачити, чи Юрій Луценко повторив би йому в очі свою заяву про незаконну співпрацю ФБР та НАБУ в Україні", - пише Седлецька.

На форум також були запрошені директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький, але, як повідомляє Седлецька, на офіційному відкритті Україну представляв посол України в США Валерій Чалий.

Як повідомляв "Ні корупції!", 29 листопада Державна міграційна служба повідомила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

Крім того, в середу ввечері у Національному антикорупційному бюро пройшли обшуки.

30 листопада НАБУ заявило, що його детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію, в яку втрутилися Генеральна прокуратура та Служба безпеки України.

За твердженням НАБУ, ведучи прослуховування для бюро, СБУ "завербувала" підозрювану для тиску та кримінального переслідування працівників антикорупційного бюро.

Пімахова заперечує, що вимагала хабар у 30 тисяч за легалізацію іноземців. За словами чиновниці, її родич у Запоріжжі продавав мікроавтобус – а Сергій Титенков (він же Боярський) вийшов на неї, і вони затоваришували.

Читайте також ЧИНОВНИЦЯ ІЗ ДМС ПРИ ДОСИТЬ СКРОМНИХ ДОХОДАХ МАЄ PORSCHE CAYENNE ТА КРЕДИТ НА ЕЛІТНУ КВАРТИРУ

ЛУЦЕНКО ПРО ЧИНОВНИЦЮ ДМС ПІМАХОВУ: ВОНА НЕ АНГЕЛ, ОЗНАКИ КОРУПЦІЇ Є