«Бурштиновий» прокурор захистив дисертацію про звільнення від відповідальності за корупцію

Екс-прокурора Андрія Боровика підозрюють у вчиненні багатьох кримінальних злочинів серед яких і корупційні

Підозрюваний в очоленні злочинного угрупування, яке займалося бурштиновими оборудками екс-заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик 28-го листопада захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня в Академії адвокатури України.

Про це повідомляють на сайті Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем`янчука, інформує "Четверта влада".

Тема дисертації «Спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності за корупційні злочини». Нині Андрій Боровик викладає у МЕГУ. Незабаром розпочнеться розгляд кримінальної справи у якій він є головним фігурантом і звинувачується, зокрема, у вчиненні корупційних злочинів.

Екс-прокурору повідомили про підозру у вчиненні злочинів, які караються позбавленням волі: 

ч.1 ст.255 (Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину) – карається позбавленням волі на строк від п`яти до дванадцяти років;

ч.4 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі) – карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років;

ч.3 ст.240 (Порушення правил охорони або використання надр на територіях чи об`єктах природно-заповідного фонду) – карається обмеженням волі на строк від двох до п`яти роківабо позбавленням волі на той самий строк;

ч.2 ст.365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років;

ч.4 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою). 

Нагадаємо, суд закрив провадження у справі про поновлення на роботі Андрія Боровика доки не буде рішення суду у кримінальній справі. Адвокат Боровика подав апеляцію на це рішення. 

З невідомих причин розгляд кримінальної справи, в якій фігурує Андрій Боровик, перенесли з Дарницького райсуду міста Києва до Сихівського райсуду міста Львова. 

Як повідомляв "Ні корупції!", 4 липня 2016 року  було викрито "Бурштинову мафію" з правоохоронців, зокрема було затримано заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика.

Співробітники спецслужби спільно з прокуратурою та поліцією затримали керівників та учасників організованого угруповання, яке «очолювали» заступник прокурора Рівненської області, підполковник контррозвідки місцевого управління СБУ та два колишніх начальники районних відділів поліції.

П’ятий організатор – місцевий мешканець, який контролював роботу бригад копачів бурштину, забезпечував зберігання та накопичення «сонячного каменю».

Читайте також ЕКС-ЗАСТУПНИК ПРОКУРОРА РІВНЕНЩИНИ БОРОВИК ВИЙШОВ ІЗ СІЗО ПІД ЗАСТАВУ В 1 МІЛЬЙОН

БАТЬКО «БУРШТИНОВОГО ПРОКУРОРА» АНДРІЯ БОРОВИКА ЗБИВ НА СМЕРТЬ ЖІНКУ І ВТІК