68 українців є власниками 57 офшорів Paradise Papers

68 українців фігурують у міжнародному розслідуванні Paradise Papers.

Про це йдеться в прес-релізі аналітичної системи YouControl, передають Українські Новини.

Аналітики YouControl опрацювали всі дані, що стосуються українців, і вирішили показати загальну картину.

За результатами аналізу 68 українців фігурують в Paradise Papers, серед них 55 чоловіків та 13 жінок.

З 57 офшорів, власниками яких є українці, 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 - на Бермудських островах, 7 - в Республіці Мальта, 4 - на острові Мен, 3 - на Кайманових островах, 3 - на Сейшельських островах, 1 - у Великобританії і 1 - на острові Джерсі.

Дві третини українців-засновників офшорів Paradise Papers є керівниками або власниками українських компаній, що працюють в аграрному, фінансово-інвестиційний, фармакологічному, транспортному, енергетичному та ІТ-секторі.

"Офшорні компанії користуються в Україні попитом у представників різних сфер бізнесу (від великих груп компаній, зайнятих у важкій промисловості та масштабному виробництві до невеликих "стартапів", розробляють комп'ютерні програми)", - кажуть радник і старший юрист Sayenko Kharenko Аліна Плющ і Дмитро Рябікін.

За їх словами, використання офшорних компаній в першу чергу залежить від орієнтованості бізнесу, тобто від того, чи має місце співробітництво з іноземними контрагентами, чи має він постачальників/клієнтів за кордоном тощо.

Для деякого бізнесу, зокрема у сфері IT, використання офшорних і "напівофшорних" компаній є життєво важливим, адже сьогодні вихід на велику кількість міжнародних платформ для поширення своєї IT-продукції можливий саме через іноземні компанії, а отримання доходів - саме на рахунки в іноземних банках.

"Хоча досить часто зустрічаються випадки, коли бізнес, який не має жодних зв'язків за межами України, використовує холдингові офшорні компанії з метою забезпечення безпеки володіння бізнесом. При цьому ціна входження в клуб власників офшорних компаній сьогодні порівняно невелика (вже за кілька тисяч доларів США в рік український бізнес може почати використовувати офшорні компанії в структуруванні власного бізнесу як в Україні, так і за її межами), тому дозволити собі таке задоволення може майже будь-який бізнес", - йдеться в прес-релізі YouControl.

Як повідомляв "Ні корупції!", метою створення офшору президентом Петром Порошенком могла бути мінімізація податків, а не плани передати кондитерський бізнес "Рошен" у "сліпий траст". 

Читайте також “РАЙСЬКІ ПАПЕРИ” ВИКРИЛИ ОФШОРИ ТРУХАНОВА, ЗАРЕЄСТРОВАНІ НА РОСІЙСЬКІ АДРЕСИ ЙОГО ДОНЬКИ ТА ДРУЖИНИ