ВРП звільнила суддю Чауса тільки зараз. Причина не в хабарі та не у втечі – не з’являвся на роботі

Наприкінці листопада Вища рада правосуддя нарешті звільнила суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса, якого НАБУ ще у 2016 році схопило «на гарячому». Головна причина звільнення – суддя з минулого року не з’являється на робочому місці. Ця інформація оприлюднена на сайті ВРП.

Так, у повідомленні відомства зазначено, що скарга на Чауса надійшла від голови Дніпровського районного суду міста Києва Неллі Ластовки. Зокрема, відомо, що Чаус  із 10 серпня по 1 вересня 2016 року перебував у щорічній відпустці. Після закінчення відпустки він із 2 вересня 2016 року на роботі не з’являвся та до виконання службових обов’язків не приступив, про що свідчать відповідні акти, складені за період із 2 вересня 2016 року по 4 липня 2017 року. У табелі обліку робочого часу судя Микола Чаус значиться як такий, що відсутній на роботі з нез’ясованих причин.

У той же час відомо, що 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйонів гривень). Хабар Чаус ховав у банці, закопаній на городі, що виявилось під час обшуку. Після цього Чаус утік за межі України, а вже в цьому році він об’явився в сусідній Молдові, де його заарештували за незаконний перетин кордону. Після цього український суддя-хабарник попросив у Молдові політичного притулку, але президент республіки нещодавно йому відмовив. Зараз вирішується питання щодо екстрадиції втікача.

Як повідомляв «Ні корупції», українське представництво інтерполу відмовило в наданні інформації щодо того, чи передавались українською стороною відомості для екстрадиції Чауса. Інтерпол направив запит до Мінюсту. В відповіді заступник міністра зазначив, що жодних запитів відомством щодо Чауса не направлялось.

При цьому, слід завважити, в розшукових обліках МВС знайти інформацію про Чауса як особу, яка переховується від органів влади, не вдалось.