Посібник «Пора розслідувати» перекладено українською

Посібник для молодих журналістів-розслідувачів «Пора розслідувати» уже доступний в українському варіанті.

Посібник розповідає про те, що таке журналістське розслідування, як знайти тему і як правильно її розробити. Також у ньому зібрані проблемні питання журналістських розслідувань. Є поради, де опублікувати дослідження і як знайти гроші на його проведення.

Автори також звернули увагу на проблеми безпеки та правову підтримку журналістів-розслідувачів і описали позитивний досвід співпраці з громадськими організаціями.

Також у збірнику зібрані поради по роботі з базами даних і наведені кращі приклади журналістських розслідувань з України, Молдови, Вірменії та інших країн.

Прочитати онлайн-посібник можна ТУТ 

 

Як повідомляв "Ні корупції!", посібник "Пора розслідувати" презентували торік у Вільнюсі.

Як зазначав Роберт Херман, віце-президент Freedom House, співпраця журналістів-розслідувачів і громадських діячів  потрібна насамперед задля демократичних змін у суспільстві.

Редактор молдовського видання Ziarul de Garda Аліна Раду, яка є однією із співавторів посібника, зауважила,  що новий посібник стане в нагоді насамперед молодим журналістам із тих країн, де демократичні перетворення вже почалися, однак не закінчилися.

«Сьогодні легше, ніж коли-небудь стати журналістом-розслідувачем. Можна провести розслідування навіть на основі матеріалів, що розміщені в Інтернеті, одначе при цьому треба знати, де перевірити матеріал, хто за цим стоїть,  хто з ким пов’язаний, і що випливає зі знайденої інформації», - сказала Раду.

Своєю чергою, Дмитро Гнап, журналіст-розслідувач «Слідство.Інфо» і один із співавторів посібника, наголосив, що у посібнику автори діляться своїм досвідом і таким чином дають корисні поради молодим журналістам та розкривають всі секрети у проведенні журналістських розслідувань.

«Суспільство змінюється завдяки роботі журналістів-розслідувачів. Ми хочемо послати важливий меседж студентам, активістам, що проведення розслідування - це нескладна робота, але дуже важлива для перетворень у громадянському суспільстві», - зазначив Гнап.