Будівлі на території “Межигір’я” все ще належать Януковичу

Генеральна прокуратура України спростувала повернення всього "Межигір'я" у державну власність, проте його територія належить державі.

Про це повідомив представник Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає "Громадське радіо", передає DT.UA.

Він зазначив, що розташовані на території "Межигір'я" будівлі досі належать компанії "Танталіт" і екс-президенту Віктору Януковичу.

У той же час ці будівлі знаходяться під арештом в рамках кримінального провадження.

"Рішення за цим будівлям може бути прийнято лише за результатами судового розгляду кримінального провадження стосовно колишнього президента чи тих людей, які допомагали йому у заволодінні "Межигір'ям", – підкреслив Горбатюк.

За його словами, господарський суд повернув у державну власність земельні ділянки ще в 2015 році, а сьогодні було прийнято рішення за позовом прокуратури міста Києва про визнання продажу державної резиденції "Межигір'я" незаконною".

Як повідомляв "Ні корупції!", раніше Генпрокруор Юрій Луценко заявляв, що суд визнав недійсними договори, за якими "Межигір'я" перестало бути державною власністю у 2007 році.

"Київський апеляційний господарський суд за поданням прокуратури Києва 1/08 прийняв рішення про визнання недійсними договорів, за якими урядова резиденція "Межигір'я" вибула у 2007 році з державної власності", -  повідомив тоді Генеральний прокурор України Юрій Луценко і додав: "Наступний крок - судове рішення про відповідальність Януковича, Ставицького та інших за незаконну оборудку диктатора".

Як повідомляла прес-служба ГПУ, у 2007 році вказане майно було відчужено з державної власності на підставі договору міни, укладеного між державною компанією ПАТ «НАК «Надра України» та приватним товариством.

Проте з’ясувалося, що відчуження урядової резиденції відбулось з перевищенням повноважень державної компанії, поза процедурою приватизації та, взагалі, попри законодавчо встановлену заборону на укладання такої угоди.

У подальшому, вказане майно було незаконно перепродано іншій юридичній особі – ТОВ «Танталіт», яка була його власником до теперішнього часу.

Читайте також ХТО ПОКЛАВ ОКО НА «МЕЖИГІР’Я»?

ЯНУКОВИЧ І МОНАСТИР, АБО ЯК МІНКУЛЬТУ ТРЕТІЙ РІК “МУЛЯЄ” НЕЗРУЧНА ТЕМА