У Луцьку придумали, як офіційно збирати гроші з пацієнтів

У медичних закладах Луцька планують встановити спеціальні «бокси», щоб офіційно збирати платежі з пацієнтів.

Така ідея виникла у міських депутатів 22 листопада на засіданні постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів  у Луцькій міській раді (ЛМР), повідомила «Ні корупції!»  журналістка, представниця громадської організації «Інститут масової інформації» (ІМІ) у Волинській області Мая Голуб.

Зокрема, як зазначив депутат Луцькради Сергія Була, людям така новація буде корисною.

«От людина прийшла, знайшла айбокс, засунула купюру, отримала чек, як, наприклад у ЦНАПі відбувається, із цим чеком пішов у лікарняну касу вніс гроші. Все!», - сказав депутат і додав:

«Ми говоримо про облік. Коли розрахунки проводитимуться через банк, ми будемо мати чітку картину, скільки грошей збирається. Ми повинні зрозуміти, що робиться. Ми говоримо про те, щоб не було готівкових коштів, щоб був повний облік».

Натомість депутат Луцької міської ради Тарас Шляхтич заявив, що потрібно запровадити заборону збору коштів готівкою у лікарнях.

Таким чином, депутати домовилися ще ретельно подумати над цим питанням.

Як повідомляв "Ні корупції!", Міністерство охорони здоров'я зобов'язало медичні установи звітувати за зібрані благодійні внески від фізичних та юридичних осіб.

Відповідний наказ 25.07.2017 № 848 "Про здійснення заходів з контролю за надходженням і використанням благодійних пожертв у закладах охорони здоров'я" опублікований на сайті міністерства.

Документ набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Додамо, щоб потрапити на засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів ЛМРжурналістці і представниці ІМІ у Волинській області Маї Голуб не довелося пояснювати охороні, куди і з якого питання вона іде: вхід до Луцької міської ради для всіх громадян і журналістів – вільний. Процедура акредитації відбувається за бажанням журналіста.

1 листопада виконуючий обов’язки міського голови Луцька Григорій Пустовіт своїм розпорядженням прийняв новий Порядок акредитації журналістів та інших працівників ЗМІ у Луцькій міській раді з урахуванням рекомендацій ІМІ.

При оновленні Порядку акредитації журналістів було вилучено вимоги до заяв журналістів та ЗМІ на акредитацію, що не відповідають вимогам законодавства.

Також приведено у відповідність до Закону про інформацію питання щодо порядку припинення акредитації у частині строків повідомлення про таке рішення та можливі варіанти його оскарження.

5 жовтня 2017 року в Києві ГО «Інститут масової інформації» презентував результати дослідження «Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ «Про інформацію» у регламентах місцевих рад».

У рамках проекту  експерти ІМІ проаналізували регламенти 47 обласних та міських рад на предмет забезпечення прав журналістів та дотримання вимог Закону України «Про інформацію». Дослідження показало, що із 47 місцевих рад понад третина (17 рад) порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів. Тому експерти ІМІ розробили рекомендації для усунення проблемних моментів із регламентів цих 17 рад. Представники ІМІ у регіонах проконтролюють втілення в життя запропонованих рекомендацій.