51 відсоток українців вважає, що влада повинна активніше боротися з корупцією

Проблемами, розв'язання яких найбільше прагнуть українці в усіх регіонах країни, у 2017 році стали врегулювання збройного конфлікту на Донбасі (понад 60 відсотків), проведення економічних та соціальних реформ (близько 40 відсотків) та дотримання прав людини з боку держави (більше 30 відсотків). Крім того, 51 відсоток українців вважає, що влада повинна активніше боротися з корупцією

Такими є дані соціологічного дослідження, проведеного Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Його результати були оприлюднені під час прес-конференції у Києві, повідомляє DW.

За даними дослідження, найбільше опитаних на Сході, Заході, Півдні і в Центрі України назвали мир на Донбасі метою, яка єднає українське суспільство, і головним пріоритетом державної політики. Утім, розуміння того, яким чином можна зупинити війну на Сході, у респондентів опитаних спеціально для цього фокус-груп виявлено не було, розповіла очільниця програми підтримки демократичних процесів УНЦПД Юлія Тищенко. Вона також додала, що мінські домовленості як спосіб мирного врегулювання на Донбасі "особливою популярністю" серед опитуваних не користуються. Щодо питання повернення Криму, то його, за словами Тищенко, назвали об'єднувальним фактором лише жителі півдня країни.

У зовнішній політиці понад 30 відсотків респондентів висловилися на підтримку курсу інтеграції з ЄС, ще 30 відсотків - "за" поглиблення двосторонніх відносин з європейськими країнами. Лише 6,8 відсотка опитаних вважають розвиток відносин з Росією пріоритетним геополітичним курсом. Таких настроїв найбільше на Сході та Півдні країни. Та незважаючи на те, що більшість українців виявляють проєвропейські симпатії, 51 відсоток опитаних вважає, що у своєму поступі Україна має спиратися на власні сили, а не на підтримку ззовні, зауважила Тищенко.

Найбільшим досягненням України опитані назвали підписання угоди про асоціацію з ЄС (понад 40 відсотків) і розвиток громадянського суспільства й волонтерського руху (більше 20 відсотків). Водночас 34,9 відсотка респондентів переконані, що змін та досягнень в Україні за останній рік взагалі не було. За словами Тищенко, у тенденціях результатів цьогорічного дослідження у порівнянні з результатами опитувань трьох попередніх років істотної різниці не спостерігається.