Конкурсний відбір випадків порушення права на доступ триває до 10 грудня

До 10 грудня 2017 р. Коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації» продовжила конкурсний відбір випадків відмови у наданні публічної інформації.

У результаті конкурсу має бути відібрано ще 6 заявок у регіонах України, яким буде надано юридичну підтримку.

Про це "Ні корупції!" повідомили організатори конкурсу.

Як повідомляв "Ні корупції!", 6 заявок (Львів, Луцьк 2, Новоград-Волинський, Одеса і Ужгород) були підтримані 21 листопада.

Критерії, які враховуються Радою коаліції під час відбору заявок – це власна мотивація запитувача, стратегічність  (чи є у запитуваної інформації суспільний інтерес), резонансність, перспектива у суді.

Якщо Ви надсилали запит на доступ до публічної інформації до місцевих рад (комунальних підприємств чи інших розпорядників публічної інформації) і запитували суспільно-важливу інформацію у період із вересня по листопад 2017 року і не отримали задовільної відповіді, то організатори конкурсу пропонують Вам:

- юридичну підтримку для оскарження відповіді розпорядника у суді І інстанції

- сплату  судового збору та виконавчого провадження за рахунок коштів кампанії

- пройти тренінги  «Як висвітлювати судовий процес»  та «Доступ до публічної інформації» 

Для цього потрібно:

Надіслати заявку на Конкурс, долучивши  запит копії вашого запиту та відповідь розпорядника.

Як повідомляв «Доступ до правди» українські громадські організації об'єднали свої зусилля, щоб знизити фінансові перешкоди при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Мета меморандуму – зменшення судового зору при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Меморандум підписали Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні.

Зараз судовий збір для фізичних осіб складає 640 грн, а для юридичних осіб – 1600 грн. Збільшення розміру судового збору стало суттєвим бар’єром для громадських активістів та журналістів, які намагаються відстояти своє право на публічну інформацію в суді. Ще більше ускладнила це завдання висока вартість відкриття виконавчого примусового провадження у справах про доступ, де боржником/розпорядником є юридична особа (6 400 грн).

Меморандум відкритий до підписання, це можна зробити тут.