Заповнювати е-декларації допоможе чат-бот “Держслужбовець Тарас”

Громадська організація "Антикорупційний штаб" запустила чат-бота, який допоможе  чиновникам заповнити е-декларації. Бота назвали "Держслужбовець Тарас".

Про це повідомляє "Економічна правда".

"Дуже багато декларацій містять дрібні помилки, які формально є порушенням вимог до заповнення електронних декларацій, але імовірніше, що це банальна неуважність або нерозуміння закону", - заявив аналітик ГО "Антикорупційний штаб" Антон Марчук

Рік тому, протягом першої хвилі декларування, свої електронні декларації подали більше 100 000 посадовців. Чат-бот створений для того, щоб спростити процес подачі декларацій, оптимізувати час їх заповнення, а також зменшити кількість помилок у документі.

Повідомляється, що на сьогоднішній день кількість декларантів зросла в порівняння з першою хвилею до 700 тис осіб.

Поки "Держслужбовець Тарас" дозволяє перевірити, чи належите ви до суб’єктів декларування, але вже найближчим часом до функцій  буде додана покрокова інструкція із заповнення е-декларації, а також ряд додаткових корисних порад.

Зокрема, чат-бот надсилатиме повідомлення з нагадуваннями про терміни подачі декларацій, шляхи отримання і уточнення інформації, необхідної для заповнення документу, тощо.

Чат-бот створений на платформі https://storytellingbot.com/. Проект реалізується за підтримки Антикорупційної Ініціативи ЄС в Україні.

Нагадаємо, що 1 вересня 2016 року вважається офіційним початком роботи системи електронного декларування.

Своєю чергою, як перевірив "Ні корупції!", крім чиновників чат-бот "Держслужбовець Тарас" повідомляє, що подавати е-декларації мають керівники і члени вищих керівних органів антикорупційних організацій України.

Щоправда, на уточнюючі запитання, пов'язані із цим, "Держслужбовець Тарас" відповідає, що деякі з них поки не розуміє.