У ГПУ зникли резонансні справи про економічні злочини, – Махніцький

Колишній тимчасово виконуючий обов'язки генерального прокурора Олег Махніцький заявляє, що при генпрокурорі Віталію Яремі з Генпрокуратури зникли резонансні справи про економічні злочини, у тому числі щодо оточення колишнього президента Віктора Януковича.

Про це він повідомив у ефірі телеканалу Newsone 23 листопада, передають Українські Новини.

"Ярема почав незрозумілу реорганізацію й на три місяці вивів поза штатом всіх слідчих, а будь-який адвокат підтвердить, що в такому разі слідчий не може проводити слідчі дії, тому що в суді вони можуть бути визнані незаконними. Чомусь "жирні" справи, а це справи про економічні злочини з мільярдними збитками передавалися потрібному заступникові, а пізніше почали зникати", - сказав він.

З його слів, директор Державного бюро розслідувань (ГБР) Роман Труба повинен розслідувати цю обставину.

Махніцький також повідомив, що розслідування справ проти активістів Євромайдану гальмує сама ж влада.

"Що гальмує? Небажання влади встановити істину й завершити цю справу. Я це говорю на підставі тих подій, які відбувалися при мені й протягом 3 років, коли я вже не очолював Генпрокуратуру", - упевнений він.

Також Махніцький додав, що директор ГБР Труба ніколи не був знайомий з депутатом Верхівкової Ради Сергієм Пашинським ("Народний фронт").

"Труба постійно працював у Львівській області, але у 2014 році я його перевів у Генпрокуратуру.

Пашинський не є кумом Труби. Я знаю, хто в Труби куми. Це неправда", - додав Махніцький.

Він підкреслив, що Труба ніколи не відкривав справи проти активістів Євромайдану, а керував розслідуваннями злочинів проти них.

Як повідомляв "Ні корупції!", Генеральна прокуратура України втратила право порушувати розслідування.

Так, прокуратура мала право розслідувати злочини, підслідні Державному бюро розслідувань (ДБР), щонайдовше 5 років з дня набуття чинності нового КПК (19 листопада 2012 року). З 20 листопада 2017 року тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, вчинені екс-президентами, вищими держчиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генпрокуратури, головою Національного банку, суддями і правоохоронцями.

Також Держбюро розслідувань отримує право розслідувати злочини, скоєні детективами Національного антикорупційного бюро та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

До підслідності ДБР також належать і військові злочини.