Страховик з офшорними засновниками перевів у готівку через Укрпошту десятки мільйонів гривень

Страхова компанія з невідомими бенефіціарами, співзасновники якої зареєстровані в офшорних юрисдикціях, перевели в готівку через Укрпошту 30 мільйонів гривень.

Про це повідомляється в журналістському розслідуванні редакції Hubs, яка вивчила матеріали судових справ про переведенні в готівку грошей через державне підприємство Укрпошта, інформують "Українські новини".

"Укрпошта" має непривабливу історію - через одне з її відділень ще в 2016 році була зроблена спроба відмивання близько 30 млн грн. І це тільки те, що потрапило на радар правоохоронців (СБУ, ДФС і прокуратури). І, не виключено, що правоохоронці виявили дану схему випадково. Системного фінмоніторингу в цій сфері швидше за все не ведеться", - пишуть автори розслідування.

Через держпідприємство "Укрпошта" робляться небезуспішні спроби відмивання грошей. Один з таких випадків розслідується Службою безпеки України та прокуратурою.

З матеріалів судових визначень в кримінальному провадженні №42016120000000102 виходить, що "обнальщики" по цій схемі здійснили в цілому 300 фіктивних поштових переказів на 30 млн грн. Гроші на фізосіб-підприємців переводило в "Укрпошту" ТОВ "Індиго Україна" (код за ЄДРПОУ - 32733836) зі свого розрахункового рахунку в банку "Михайлівський", незадовго до визнання останнього неплатоспроможним. Сама ж компанія "Індиго Україна" через офшорних співзасновників пов'язана зі страховою компанією ТДВ "СК "АРГО".

"Згідно з матеріалами судового провадження, гроші "Індиго Україна" з "Михайлівського" перераховувала в лютому-березні 2016 р Можливо випадково, але це сталося незадовго до того, як Нацкомфінпослуг в квітні 2016 прийняла рішення про анулювання свідоцтва про реєстрацію ТДВ "СК "АРГО" як фінустанови і виключення її з Держреєстру фінустанов", - повідомляє Hubs. Перед цим страхова компанія відмовилася проходити перевірку регулятора.

Таким чином, власники страхової компанії рятували кошти з компанії, яка опинилася на межі ліквідації, скориставшись послугами Укрпошти з метою відходу від фінмоніторингу: навіть видачу готівки у відділенні поштового оператора підставним одержувачам провели з порушеннями порядку оформлення грошових поштових переказів.

Журналісти звертають увагу, що Укрпошта завдяки її технологічній відсталості і відсутності ефективного фінмоніторингу, стала ідеальною платформою для безконтрольного переведення в готівку і відмивання грошей.