Черкаська прокуратура просить місцевих депутатів більше не жартувати

Керівник Черкаської місцевої прокуратури Сергій Шелудяков звернувся до депутатів міської ради з проханням не бути голослівними у своїх заявах. Нагадаємо, у вересні два депутати міської ради Черкас на брифінгу повідомили  про те, що їм пропонували чималу грошову винагороду, якщо вони проголосують за імпічмент міського голови.

Прокуратура зареєструвала з цього приводу кримінальне провадження. Розслідування не знайшло підтвердження депутатським заявам. А один із обранців сказав, що його слова були …жартом.

«Останнім часом від депутатів із трибуни або під час прес-конференцій, зі ЗМІ звучить низка заяв про вчинення злочинів. Утім, вони не містять жодної конкретики. Ми реєструємо провадження – а розслідувати нічого. Якщо ви вже й робите гучні заяви, тим більше – на камеру, намагайтесь, будь ласка, конкретизувати, що це за злочин, ким він вчинений, на вашу думку, та за яких обставин», – зазначив керівник Черкаської місцевої прокуратури Сергій Шелудяков.

Як повідомив прокурор Черкаської області Сергій Овчаренко, депутати не зверталися до прокуратури з приводу підкупу.

Депутати-жартівники. Фрагмент фото з dzvin.news

Незважаючи на це, за фактом намагання надати депутатам Черкаської міської ради неправомірну вигоду,  до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369 КК України - пропозиція неправомірної вигоди службовій особі.

Провадження розпочали на підставі оприлюднених у засобах масової інформації публікацій.

Досудове розслідування здійснював слідчий відділ ГУ НП в області.

На початку листопада провадження закрили у зв’язку із відсутністю складу злочину.

На допиті один із заявників повідомив, що під час брифінгу пожартував. Його колега узагалі відмовився давати показання.