В Україні створили антикорупційну онлайн-карту ремонтів в обласних центрах

Мешканці 15 обласних центрів України до кінця 2017 зможуть проконтролювати використання бюджетних коштів на ремонтні роботи в своїх населених пунктах по онлайн-карті, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Антикорупційну мапу 2.0: тепер ремонтні роботи під твоїм контролем", з якою можна ознайомитися за адресою: https://map.shtab.net, презентували на прес-конференції в агентстві в середу.

"Зараз у нас лише Київ і Одеса охоплені цією картою. Ми намагаємося сьогодні зробити все, щоб до кінця року до цієї карті було підключено ще 15 регіонів", - повідомив член "Ініціативи реальних дій", народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Мустафа Найєм під час презентації.

Він також розповів, що в планах до кінця весни 2018 року охопити інтерактивною картою ремонтів всю країну.

"Ми розуміємо, що найбільші кошти на ремонтні роботи виділяються у великих містах, тому ми акцент робимо на обласні центри. До кінця року в амбітних планах підключити до цієї карті ще 15 обласних центрів, але з ініціативи жителів ми готові співпрацювати з меншими містами", - сказала голова правління громадської організації" Антикорупційний штаб "Галина Янченко.

За її словами, на черзі - підключення до "карті ремонтів" Харків, Житомир, Тернопіль, Миколаїв, Херсон.

Аналітик ГО "Антикорупційний штаб" Ольга Рибак зазначила, що при оновленні сайту використовувалися офіційні дані Київської міської ради. На карті - сім категорій об'єктів: житло, медицина, освіта, майданчики, інфраструктура, соціальні і дороги.

"Ми впевнені, що якщо кожен житель міста перевірить свій будинок на нашій карті, ми зможемо разом проконтролювати ремонтні витрати з бюджету міста і досягти ефективного використання кожної бюджетної гривні", - підкреслила Г.Янченко.

Нардеп М.Найем в свою чергу зазначив, що він і члени їх команди будуть максимально сприяти тому, "щоб були порушені кримінальні справи щодо тих підрядників, які не виконали свої обов'язки, проти тих державних органів, які повинні контролювати виконання цих робіт".

Своєю чергою, Мустафа Найем, у блозі на УП написав, що детальна інструкція з користування мапою з'явиться уже найближчими днями. Також нардеп попередив, що в перші дні карта робота карти буде трохи гальмуватись, оскільки вона продовжує наповнюватись.