Директора естонської фірми затримано в Дніпрі у справі про розробку реєстру е-декларацій

В аеропорту Дніпра в середу пізно ввечері був затриманий директор естонської компанії Apolineja OU.

Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Фейсбук. 

Як з'ясувала прокуратура Київської області, колишній директор компанії "Міранда" Юрій Новиков уклав договір із Програмою розвитку ООН (ПРООН), згідно з яким "Міранда" зобов'язувалася розробити програмне забезпечення для системи е-декларування.

"Отримавши кошти від ПРООН, Новиков з метою ухилення від сплати податків уклав договори з компанією Apolineja OU, до яких заніс явно неправдиві відомості щодо розробки ПО для системи е-декларування. Далі Новиков перерахував 140 тисяч доларів, отриманих від ПРООН та МОМ, на банківський розрахунковий рахунок Apolineja OU", - написала Сарган.

Найближчим часом суд обере запобіжний захід директору естонської компанії.

Як повідомляв "Ні корупції!", вчора, 30 травня,  слідче управління ДФС у Київській області провело обшуки в офісі компанії "Міранда", яка розробляла ПО для системи електронного декларування, а також і в помешканні екс-власника компанії Юрія Новікова.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко під час звіту у Верховній Раді заявив про те, що виділені Данією гроші на створення сайту е-декларацій були вкрадені.

"Як відомо, уряд Данії надав засіб на створення такої системи організації ПРООН в Україні. Ця організація визначила виконавцем робіт ТОВ "Міранда". Що було встановлено працівниками фіскальної служби під процесуальним керівництвом працівників прокуратури. Те, що керівник ТОВ "Міранда", пан Новіков доручив виконання цих робіт викладачеві Київського політеху, а також його студентам, що вони і зробили. І вся ця система була зроблена всіма цими особами. Знаючи про це пан Новіков замислив ці кошти привласнити і ухилитися від сплати податків. Таким чином кошти, надані ТОВ "Міранда" були виведені через фіктивну фірму на рахунки в Естонії", - сказав Генпрокурор.

Реєстр е-декларацій на гроші донорів створювало "ТОВ" Міранда", але через скарги на систему допрацьовувало Держспецзв'язку. Проект, у рамках якого створювалася система е-декларування, передбачав фінансування в розмірі 3,254 млн доларів.   

Читайте також СПРОБУЙТЕ ПІЗНІШЕ. ЯК ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ ПЕРЕТВОРИЛИ НА ЗНУЩАННЯ